O tom, co všechno mohou rodiče s dětmi zažít na Lipně, jsme si v Café Deník popovídali s tiskovým mluvčím Lipna Vojenem Smíškem. Novinkou tohoto léta je beach volejbalová aréna, kde si lidé mohou zahrát nebo zasoupeřit na pravidelných turnajích, které se konají ve čtvrtek a v sobotu, jak uvedl mluvčí Vojen Smíšek: „Turnaje ve čtvrtek jsou koncipované pro lidi z Českých Budějovic a okolí, protože začínají až v pět hodin odpoledne, takže se to dá stíhat po práci a ty sobotní jsou pro hosty, kteří jsou na Lipně, a začínají ve tři.“ Na turnaje se není třeba nijak dopředu hlásit a vstupné stojí 50 korun. Děti starší šesti let, které láká beach volejbal, ale zatím neměly příležitost si ho zkusit, mohou využít lekce, které trvají hodinu a půl. Volejbalová školička je otevřená dětem každé úterý a čtvrtek od deseti hodin.

Mluvčí Vojen Smíšek také upozornil na novou půjčovnu plavidel: „Dovybavili jsme ji novými šlapadly, paddleboardy, sit-on-top kajaky, na kterých se dá vyrazit třeba na Králičí ostrov, vzít nějakou mrkvičku a nakrmit králíky na ostrově.“

close Café Deník info Zdroj: Deník zoom_in

Klasikou, které Lipno nejen rodinám s dětmi nabízí, je Stezka korunami stromů a Království lesa. Vojen Smíšek upozornil na novinku, kterou přichystali pro letošní rok: „Připravili jsme kombinované vstupy těchto dvou aktivit a obousměrnou dopravu lanovou dráhou nebo stezkabusem. Zajímavostí je, že ten balíček platí pro dva dospělé a jedno až čtyři děti. Nezáleží na tom, jestli půjdete s jedním dítětem nebo se čtyřmi a vůbec neřešíme, jestli ty děti jsou vaše, takže můžete vzít klidně kamarádovo nebo sousedovo děti a vyrazit.“

Děti se mohou také těšit na Lišáka Foxe, který je maskotem Lipna a pro Vojena Smíška se už stal jeho neodmyslitelnou součástí: „Děti dokonce Lišákovi vozí namalované obrázky jako dárek a říkají mu, že na něho myslely celý rok. Ony ho prostě milují.“ Svou základnu má v kempu Lipno Modřín a každý den se děti mohou těšit na program s ním. Každé ráno mají od devíti hodin rozcvičku a následují tvořivé dílny, na kterých vyrábějí rekvizity na odpolední hrané pohádky, které se konají od pondělí do čtvrtka. V pátek se s ním mohou vydovádět na večerní diskotéce. Lišák Fox nabízí dětem i placené programy, při kterých se s nimi vydá třeba na výlet do Království lesa nebo hledat poklad.

V druhé polovině srpna mohou rodiny vyrazit na Lipno Sport Fest, na kterém si mohou i s dětmi vyzkoušet různé sportovní aktivity a potkat se s osobnostmi ze světa sportu.