Semafory teď řídí dopravu na okraji Lišova, kde vzniká nová nákupní zóna. Kvůli přestavbě křižovatky a rozšíření silnice I. třídy zde probíhají stavební práce a řidičům zbyl jen zúžený pruh vozovky. Už za dva týdny by se ale mohlo znovu jezdit naplno v obou směrech.

„Ty nejhorší práce se snad povede dokončit do konce dubna,“ řekl pro Deník Marian Tišer, projektový manažer investora, společnosti RP Lišov. Nyní se mezi budoucím obchodním parkem a benzinkou rekonstruuje křižovatka, na které se bude odbočovat z hlavní silnice. „Křižovatka se přestavuje na větší kapacitu. Bude sloužit nejen pro nákupní park, ale pro celou tuto část města,“ upozornil Marian Tišer. Zastupitelstvo v Lišově už totiž v lokalitě schválilo změnu územního plánu pro výstavbu rodinných domů.

Stavba nákupního parku u Lišova je spojena s dopravními omezeními.Stavba nákupního parku u Lišova je spojena s dopravními omezeními.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Kvůli změnám se v místě překládaly také inženýrské sítě. Obchodní park se začal stavět vloni v závěru roku. Podle Mariana Tišera zde návštěvníci najdou obchod Billa a dále prodejnu drogerie, tabáku nebo bistro.

Dopravní omezení jsou povolena do konce června, ale investor se bude snažit, aby práce na komunikaci byly hotové dříve. Zhruba za dva týdny mají být k dispozici opět dva jízdní pruhy. Semafory ještě přijdou ke slovu krátce na čtyři dny na přelomu května a června, kdy se počítá s frézováním vozovky a položením nových vrchních vrstev asfaltu.

Stavba nákupního parku u Lišova je spojena s dopravními omezeními.Stavba nákupního parku u Lišova je spojena s dopravními omezeními.Zdroj: Deník/Edwin Otta

V konečné podobě bude hlavní silnice na Budějovice rozšířena a dostane odbočovací pruh od jihočeské metropole směrem k obchodnímu parku. Ten by měl otevírat přibližně koncem července.

Další velkou stavbou, která nyní ovlivňuje dopravu u Lišova, je obchvat města a Štěpánovic. Na hlavním tahu se ale jedná jen o omezení rychlosti. Kvůli stavbě obchvatu ale také není možné v lokalitě Na Klaudě odbočit na Rudolfov, protože se zde staví budoucí most.