Město stavbou vyřešilo dlouhodobý problém se zajištěním dostupnosti služeb základní občanské vybavenosti. V přízemí bude sídlit pobočka České pošty a Informační centrum. V dalších patrech čtyřpodlažní budovy najdou obyvatelé Lišova lékárnu, ordinace praktických lékařů, zubařů a odborného lékaře.


„Cílem a snahou obce bylo zajistit občanům lepší dostupnost běžně využívaných standardních služeb, které jsou navíc soustředěny na jednom místě,“ uvedl starosta Lišova Václav Chmel. Návštěvníkům bude také sloužit nové parkoviště za multifunkčním domem, včetně vyhrazených míst pro invalidní občany.
Budova s bezbariérovým přístupem vyrostla na místě bývalé, již nefunkční kotelny. Je situována mezi panelovými domy v Nové ulici mimo hlavní komunikaci a je tak částečně chráněna před negativními vlivy způsobenými hustým provozem. Dosud dům však nedostal číslo popisné.


Na slavnostní otevření budovy se přišly podívat desítky místních obyvatel. „Líbí se mi moc, je dobře, že tu bude všechno pohromadě,“ zhodnotila při prohlídce multifunkční dům jedna z jeho prvních návštěvnic Marie Kandlová. „Udělalo se tu pro nás v Lišově hodně,“ nešetřila chválou.


Stavba multifunkčního domu byla zahájena v září 2006 a dokončena za devět měsíců. „Celkové náklady činily téměř dvacet osm milionů korun,“ uvedl lišovský starosta. Z toho 25 milionů byly náklady na vlastní stavbu a 2 miliony na výstavbu obslužné komunikace. Město získalo finanční podporu ze státního rozpočtu ve výši 11,8 milionu korun.


Město předpokládá, že využije i přilehlý pozemek v zadním traktu, který je taktéž v jeho majetku. „Bude vhodný na dobudování dalšího sociálního zázemí pro veřejnost jako například tolik potřebného dětského či dopravního hřiště,“ uvedla vedoucí odboru vnitřních věcí městského úřadu Zdeňka Perníková.


Architektonické řešení multifunkčního domu navrhl Ing. arch. Luděk Kamiš. Generálním dodavatelem se staly Lesostavby Třeboň..