Zateplení budovy radnice je součástí většího projektu celkové rekonstrukce budovy. „Před několika lety jsme opravili střechu, pak bylo třeba zpracovat všechny úpravy, které chceme na radnici udělat, s nimi se totiž musí při zateplení počítat," vysvětlil starosta Lišova Jiří Švec. Zateplení radnice vyjde na 4 miliony a 127 tisíc korun. „Část platí město a asi 60 procent pokryje dotace," doplnil. Podobu lišovské radnice tak čeká hned několik výraznějších změn.

Dosud byly třeba vitríny s úředními dokumenty připevněny přímo na budově radnice, nově je občané najdou na prostranství vedle radnice. „Tenhle nápad se mi líbí. Alespoň to nevyužité místo vedle budovy radnice dostane novou podobu," říká Michaela Nováčková z Lišova, která učí na tamní základní škole.

Další změny se dočká vstup do restaurace, která je přímo v budově radnice. „Celá podlaha zařízení je asi metr nad úrovní chodníku, zatím dovnitř vedou schody," říká lišovský starosta. Po rekonstrukci by tak měla restaurace dostat bezbariérový vstup.

Časem by se velkých úprav mělo dočkat i lišovské náměstí Míru. „Už jsme začali hledat projektanta, který by změny na náměstí zpracoval podle návrhu, který si před časem v anketě zvolili místní občané," doplnil Jiří Švec.