Obě linky mohou lidé využívat od středy do neděle, a to několikrát denně v obou směrech. Za převoz zaplatí zájemci dvacet korun, v rámci hromadné městské dopravy mohou ale taktéž použít některou z předplatných časových jízdenek a průkazek po městě, díky čemuž lze lodní dopravu snadno kombinovat třeba s trolejbusy.

Podle Michaely Jiráskové ze spolku zajišťujícího přepravu využívají lodě především místní. „Chtěli jsme, aby se takto přepravovali třeba lidé z Maláku. Zájem je docela velký, třeba při plavbách v jedenáct hodin či ve čtyři odpoledne máme mnohdy i přesah zájemců,“ popisuje Michaela Jirásková.

Právě velkému náporu cestujících by chtěl jít dopravce příští rok naproti. Podle spolumajitele společnosti Jiřího Borovky je tento rok zkušební, díky nad očekávání velkému zájmu se ale už teď uvažuje o posílení spojů. „Aktuálně jezdíme na dvě směny, v budoucnu bychom ale rádi přidali alespoň ještě jednu loď,“ uvedl Jiří Borovka s tím, že by lodě měly být alternativou k pozemní MHD.

Podporou pro rozvoj říční dopravy jsou i nová mola na řece. „Už před roky byl pokus o podobnou dopravu, na Malši ale taková mola nebyla. Vznikla až nedávno díky podpoře Povodí Vltavy, města a kraje,“ řekla Michaela Jirásková.