Zastavili kvůli kouři

Vozidlo, které přepravovalo hotovost a ceniny do Prahy, přepadli krátce po půlnoci neznámí muži na hlavním silničním tahu mezi obcemi Ševětín a Neplachov poblíž motorestu Švamberk.


„Řidič byl nucen v uvedeném úseku zastavit, protože se ve voze objevil kouř. Jakmile zastavil, k autu přiskočili dva ozbrojení muži, kteří posádku, to znamená řidiče a spolujezdce, z vozu vytáhli a oba je připoutali ke stromu. Poté náklad přeložili do přistaveného automobilu nezjištěné výrobní značky a odjeli směrem na České Budějovice,“ vylíčila scénář události krajská policejní mluvčí Jana Kameníková s dodatkem, že nikdo z posádky vykradeného vozidla nebyl zraněn.


Loupežné přepadení oznámila na tísňovou linku 158 centrála bezpečnostní agentury poté, ce se jednomu z přepadených mužů podařilo uvolnit z pout a kontaktovat zaměstnavatele.

Škody zatím neznají

Na místo vyrazili policisté i hasiči. „Při úmyslně zapáleném požáru vznikla přímá škoda pět tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 500 000,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.


Policisté zatím škody, které mimochodem bezpečnostní agentura slíbila svým klientům zaplatit, nevyčíslili. „Část hotovosti byla odcizena a další nezjištěné množství peněz zůstalo ve vozidle přepravce,“ vysvětlila Kameníková.

„Žádáme o pomoc svědky, kteří ve středu v době od 0.15 do 0.30 hodin projížděli po silnici I/3 mezi obcemi Ševětín a Neplachov. Pokud jste si všimli pohybu podezřelých osob nebo vozidel, zavolejte na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 221 494,“ vyzývá veřejnost krajská policejní mluvčí Jana Kameníková.


Čerstvý případ loupežného přepadení vozidel převážejících peníze není v posledních dnech ničím výjimečným. Jen v úterý si lupiči takto vydělali čtyři miliony v Praze – Radotíně a více než milion korun vzali z poštovního vozu u Popovic na Brněnsku.


Na jihu Čech si za posledních pět let lupiči troufli na auta plná peněz dvakrát. V Českých Budějovicích se stalo terčem útoku vozidlo bezpečnostní agentury s několikamilionovým nákladem v dubnu roku 2005. Loni v březnu pak ozbrojený lupič řádil v Jindřichově Hradci a obohatil se údajně o více než tři desítky milionů korun.