Do krajského města vyrazily společně z Českého Krumlova na kroužek mažoretek. K další lásce Anny Peclové patří hudba. Od první třídy základní školy hraje na zobcovou flétnu, nyní druhým rokem pak na příčnou. Kromě toho zpívá ve výběrovém sboru Medvíďata a zahrála si také menší roli ve filmu Jiřího Menzela Donšajni.

„Jednou bych chtěla být muzikálovou herečkou," prozrazuje jedenáctiletá dívka. Vlastní je vlastní Hudební vlohy zdědila po mamince, která se rovněž jmenuje Anna. „Muzice se věnujeme celá rodina, takže dobře víme, jaké to je mít svůj vlastní nástroj," poukázala Anna Peclová starší. Naprosto stejný názor sdílí i její dcera. Dosud si flétnu půjčovala ze Základní umělecké školy v Českém Krumlově. „Mít konečně svoji vlastní, to je naprosto super," zářila.
Nový nástroj si v redakci Deníku okamžitě vyzkoušela. Hned našla i novinky. „Jsou na ní trochu jinak klapky, než jsem zvyklá. Ale přivyknout si nebude žádný problém," řekla Anna Peclová, na kterou maminka prozradila, že ji více baví vystupovat než cvičit. Když z ochranného pouzdra vybalovala naleštěnou flétnu, pořád nemohla splněnému snu uvěřit. O předčasný vánoční dárek se ale prý přesto nejedná. „Vůbec mě totiž ani nenapadlo, že bych ji mohla dostat," vysvětlila.

Když se maminka dozvěděla, že by Anička novou flétnu mohla získat, pro radu se obrátila na učitelky v českokrumlovské umělecké škole. „Jedná se o flétnu střední třídy, což znamená, že jde o nástroj na celý život," poznamenala Anna Peclová starší. S výběrem konkrétní flétny pak pomohla společnost Melodie z Českých Budějovic.