Místní studenti se se studiem CNC podíleli na postavení dřevěné scény, která bude sloužit jako pomyslný střed festivalu, jako informační stánek i odpočinková zóna.

Letos se na přípravách podílelo 70 studentů, kteří chtěli k 15. ročníku přichystat speciální program. Ten návštěvníkům nabídne na 150 rozmanitých akcí.

Tipy Deníku na pondělí 21. května
14 hodin: Básnění v ulicích pod Černou věží,
16.30 a 20 hodin: inscenace Evgenie Chetvertkové v Malém divadle,
21 hodin: glamrockoví The Drain v majálesové kavárně

Velký důraz pořadatelé kladli na divadelní scénu. Týden předem zde ruská tanečnice a choreografka Evgenie Chetvertková připravovala představení Rezidentura na míru Budějovickém Majálesu. Uvidíte ho v pondělí 21. května od 16. 30 a 20 hodin v Malém divadle. Divadlo Tineola přiveze představení spojující živý tanec, živou hudbu a živou kresbu na iPadu do Českého rozhlasu. Uvidíte ho v pondělí v 18 hodin. Ve středu v 19.30 hodin vystoupí na výstavišti divadelní spolek Keep Calm s dokumentem Ufftenživot. Poprvé se také uskuteční bytové divadlo, a to Hmyz v domě ve středu na adrese Strádova 959.Nebudou chybět nepostradatelné koncerty. Letos uslyšíte držitele Ceny Anděl táborské uskupení Kalle, rakouské experimentálně-popové duo Leyya, kapela Pilot Season a jiné.

Dále vás čeká středeční beseda s žurnalistkou Sašou Uhlovou, dnešní tatoo workshop hennou, kreslení modelů, psaní lásky, Majálesový běh atd. Letos se prvně uskuteční loďokino. Zítra na Slepém rameni promítají v úterý 22. května od 21 hodin snímek S láskou Vincent.