Ty nově přinesou festival mladých umělců „Jihočeský talent 2007“, kde se představí mladí talentovaní lidé z různých zájmových oborů od hudby přes sport až po oděvní tvorbu a to přímo na náměstí Přemysla Otakara II.


Návštěvníci oslav se mohou dále těšit na páteční 20 hodinu, kdy se na náměstí odehraje májová módní přehlídka Artmodels.
V pátek i sobotu se Sokolský ostrov stane místem pro dobrodružný máj inspirovaný dobrodružným světem Máyovek. Indiánská vesnice bude lákat indiánskými tanci, malováním válečných barev, prohlídkou indiánských týpí, soutěžemi v házení tomahawkem, střelbou z luku a dalším zajímavým programem.


Slavnosti krajského města samozřejmě nezapomenou na děti, pro které bude připraven zábavný program, soutěže, nejrůznější atrakce a v sobotu od 20 hodin také Májový lampiónový průvod s indiány. Ten povede z hlavního náměstí na Sokolský ostrov, kde bude připraven další program.
V rámci Slavností bude možné shlédnout i festival pouličních divadel Na prahu. Po oba dny bude na náměstí probíhat soutěž s ACR auto o BMW a FORD na víkend!


Páteční program bude zahájen na náměstí Přemysla Otakara II. a Sokolském ostrově v 15 hodin, v sobotu od 10 hodin.