Jak upřesnila Nikola Bartáková z pořadatelského týmu, na trati plné bahna dlouhé pět a půl kilometru účastníky čekalo jedenatřicet nelehkých překážek. „Trať je postavená na hodně členitém reliéfu, závodníci stoupají hodně nahoru a pak musí zase dolů, překonávají hodně příkré stěny. Každý z účastníků musí prokázat sílu, kondici, ale i pevnou vůli a všestrannost. Hodně záleží také na spolupráci členů týmů, nechceme, aby to byl závod pro jednotlivce," přibližuje nároky na běžce.

Ti se s tratí ale vyrovnali se ctí. „Byli jsme překvapení, že i když je trasa docela náročná, je zároveň rychlá, nejlepší dosažený mužský čas je 37 minut, nejlepší holka zaběhla hodinu čtyři minuty," vyzdvihla Nikola Bartáková výkony vítězů.

Smeknout je ale nutné před všemi, kdo závod dokončili, zvlášť pak před nováčky. První takový závod v životě absolvoval Jakub Hynek, člen týmu MultiSport z Prahy. Cílový prostor opouštěl očividně vyčerpaný, ale spokojený. „Pět let jsem neběhal a teď jsem málem umřel, tak tak, že jsem se na trati nepozvracel," přiznává. „Šáhnul si na dno," plácá uznale po ramenou kamaráda Ondřej Bažant. „Ale jelikož jsme tým, tak jsme si pomohli a zvládli jsme to," dodává.

Kamarádi a kolegové vylákali Jakuba Hynka na ARMY RUN na Křivonosce podle svých slov trochu lstí, když mluvili o pohodové víkendové akci. „Už je to taková naše firemní kultura, každý, kdo k nám nastoupí, si musí závodem projít, jinak vyletí ve zkušební době. Takže vítej, Kubo," směje se s napřaženou pravicí Ondřej Bažant.

I ostatní členové týmu ale v cíli sotva popadali dech, a stejně jako ostatní závodníci se těšili nejprve pod vodu z hasičských proudnic a vzápětí do sprch, kde ze sebe smyli souvislou vrstvu bahna. Závod si ale pochvalovali. „Bylo to super, tyhle typy závodů běháme docela často, je to skvělá zábava," shodují se aktivní sportovci.

Na Hluboké pro ně prý bylo vůbec nejtěžší překonat strach z výšek. „Některé překážky jsou fakt vysoké, klouže to a člověk měl strach, že spadne. Jednu jsem dokonce vynechal. Vylezl jsem sice nahoru, tam jsme se měli převalit, ale když jsem to viděl, raději jsem slezl dolů," přiznává Jakub Hynek.

Za takový neúspěch na překážce každého z běžců čekal trest v podobě série angličáků. „Bylo jich strašně moc, asi milion," cedili závodníci mezi zuby při otázce, kolik jich museli celkem zvládnout.

I přesto se s náročnou tratí popasovali se ctí. „Je důležité si v týmu pomáhat, pak máte jistotu, že to nakonec dokážete," zdůrazňuje Ondřej Bažant.