Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Máme za sebou velmi úspěšný rok, bilancuje šéf jihočeské policie

Jižní Čechy - S ředitelem jihočeských policistů plukovníkem Milošem Trojánkem o kladech i záporech uplynulého období i výhledech na budoucnost.

28.12.2014
SDÍLEJ:

Plukovník Miloš Trojánek stojí v čele jihočeské policie od března. Letošní rok hodnotí jako velmi náročný, ale na druhou stranu také velmi úspěšný. Důvodů k radosti má hned několik.Foto: Deník/ Martin Divíšek

Lepší objasněnost trestných činů, výhodnější pracovní podmínky zaměstnanců, prestižní ocenění kriminalistů za výsledky v zajišťování výnosů trestné činnosti v anketě Policista roku. To jsou pouze některé z úspěchů, kterých letos dosáhli jihočeští policisté. O právě končícím roku i výhledech na následující období jsme si povídali s krajským policejním ředitelem plukovníkem Milošem Trojánkem.

Jaký byl letošní rok pro jihočeskou policii?

Letošní rok byl pro jihočeskou policii velmi náročný, ale na druhou stranu také velmi úspěšný…

Co považujete za největší úspěchy, jichž jihočeští policisté v poslední době dosáhli?

Těch úspěchů a vynikajících výsledků je hned několik a není možné je zde vyjmenovat všechny. Velmi nerad bych na některý důležitý detail, výsledek, opatření zapomněl. Mezi ty nejvýznamnější lze zařadit vynikající výsledky v objasnění kvalifikované trestné činnosti, kdy byl vyšší procentuální podíl, s porovnáním let minulých. Výborných výsledků jsme dosáhli v oblasti objasnění krádeží motorových vozidel. Probíhá redislokace jednotlivých organizačních článků Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, kdy dochází ke zlepšení pracovních podmínek příslušníků a zaměstnanců krajského ředitelství, ale i našich zákazníků, tedy veřejnosti. Vynikajících výsledků jsme dosáhli i v oblasti zajišťování výnosů z trestné činnosti, kde jihočeští policisté dosáhli nejlepších výsledků v rámci celé republiky a byli za toto oceněni ministrem vnitra. A máme i další a další úspěchy…

Je naopak něco, co se vám na fungování jihočeské policie nelíbí a co byste do budoucna rád změnil?

Ani ne tak ve fungování jihočeské policie, výkon základních i speciálních policejních činností je nastaven velmi dobře. V letošním roce jsem se svým týmem nejbližších spolupracovníků pouze částečně pozměnil systém výkonu těchto činností. Toto jsme odpracovali a jsem přesvědčen, že změny byly ku prospěchu věci. Samozřejmě se otvírají oblasti pro zlepšení naší práce, to je přece v každé fungující organizaci.

My se budeme zabývat například nastavením efektivnějšího systému výkonu ekonomických činností, resystemizací pracovních míst u jihočeské policie tak, aby logistické procesy byly kvalitnější a efektivnější. A to po linii operační i řídící.

K novému roku patří předsevzetí. S jakými předsevzetími jste letos na jaře přebíral řízení jihočeské policie a jak se vám daří naplňovat? Dáváte si případně nějaké i na příští rok?

Seznámit se s prostředím, zjistit principy fungování jednotlivých procesů a činností. Zajistit případné změny a opatření k nápravě nevyhovující praxe. Zaměřil jsem se hlavně na personální a ekonomickou oblast. V obou případech byly moje představy naplněny tak, že lze říci, že jsem s jejich uskutečňováním spokojen. Samozřejmě i zde jsou ještě rezervy a prostor pro příští rok.

Letošek zřejmě bude výjimečný počtem obětí dopravních nehod. Zohlední policie nějak tento výsledek v dopravních kontrolách na jihočeských silnicích?

Počet dopravních nehod s fatálním následkem, respektive počet usmrcených osob na jihočeských silnicích je opravdu v tomto roce vysoký. Opatření jsme uskutečňovali již v tomto roce, ať již preventivní kampaní Zastav jízdu smrti, tak represivními akcemi na silnicích Jihočeského kraje. V těchto aktivitách budeme pokračovat.

Dovolím si na tomto místě podotknout, že jakákoli prevence i represe nebude účinná, ať je sebelépe myšlená a prováděná, pokud se sami řidiči nezamyslí nad svým počínáním a jednáním na silnicích. Samozřejmě jsou mezi námi slušní „páni" řidiči a je jich většina a těm patří i naše poděkování.

Když bychom zmínili tři největší události, které jihočeskou policii čekají příští rok, které to jsou?

Předně zajištění pořádání MS v cyklokrosu v Táboře, obecně, protože těch akcí je velmi mnoho a zase bych nerad selektoval zajištění veřejného pořádku při pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí v rámci kraje, obhájení výborných výsledků z roku 2014, což si myslím, že bude jeden z nejtěžších úkolů.

Autor: Pavel Kroupa

28.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Řídil s kamarádem alkoholem

Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU se snaží své studenty již v průběhu studia vysílat na zkušenou do zahraničí.  Štěpánka Ryklová – Velvyslanectví ČR ve Vídni.
4

Zahraniční zkušenosti studentů Jihočeské univerzity

V pátek naposledy. Kavárna na Sokoláku zavírá. Už je zima, říká majitel

České Budějovice - Pojízdná kavárna Coffee on the Go přivítá v pátek poslední hosty. Od soboty bude zavřená. Příští rok otevře v březnu nebo v dubnu, podle počasí. Podle majitele se už lidé těší do tepla.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Ostré hádce manželů přihlížely dvě děti

České Budějovice - Vyhrocený spor mezi manželskou dvojicí mírnili v pondělí večer v jednom z bytů na sídlišti Máj českobudějovičtí strážníci. Hádce přihlížely dvě malé děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení