Maminky slaví svůj den první květnovou neděli, ale žáci Základní školy Olešnice si pro své maminky připravili překvapení v podobě veřejného školního projektu už ve čtvrtek 3. května.


A aby byly maminky náležitě překvapené, přichystali si pro ně žáci školy pestrý program.
Své vystoupení zahájili pásmem básniček a písniček. Pak přišlo na řadu čtení z velkých srdíček, které si děti samy vyrobily a do kterých vepsaly slova pro svoji maminku.


Mladší děti maminky popisovaly, starší jim psaly dopis plný lásky a slibů. Každé dítko přečetlo obsah svého srdíčka a pak ho společně s velikou pusou odevzdalo své mamince.


Celou místnost zdobily portréty maminek a na závěr první části čtvrtečního odpoledne byla vyhlášena soutěž pro maminky, aby samy sebe poznaly a našly si svůj portrét.


Druhá část odpoledne byla ve znamení dražby výtvarných prací žáků základní školy. Dražbu vedla Eliška a její tři asistentky Šárka, Zuzka a Anetka. Výtěžek z dražby bude věnován na nákup dárečků ke Dni dětí.


Celý projekt se vydařil. Byl plný vyznání lásky našim maminkám a musím poznamenat, že došlo i na slzy dojetí. Maminkám děkuji, že si našly na své děti čas a přišly je podpořit v jejich snaze a dětem děkuji za píli, kterou přípravě projektu věnovaly.