Program večera pořádaného u příležitosti Dne matek ozdobí řada zajímavých hostů. Večerem, jehož hlavní část začíná v 19.30 hodin, přítomné provede Miss Evropy 1995 a maminka Monika Žídková spolu s Miroslavem Kalouskem.

Diváci se mohou ale těšit také na Petra Bendeho, Helenu Zeťovou, Barboru Kodetovou, Jaroslava Kníchala, vojenského kaplana a účastníka mise v Iráku a Kosovu či známého tenistu Jiřího Nováka. Ti všichni se postarají o řadu zajímavých rozhovorů a písniček.

Stranou nezůstanou ani samotné maminky. Právě ty budou podstatnou součástí pokusu o zápis do České knihy rekordů. Do parády si je vezme karikaturista Lubomír Vaněk. Jeho úkolem bude v průběhu jedné hodiny vytvořit co nejvíce karikatur přítomných tváří, které bude stylizovat do podoby květin. Měřenou hodnotou pro samotný rekord bude počet takových obrázků.

Ženská krása bude hrát prim ale již dlouho před startem samotného večera. Již od 16 hodin budou ve foyer DK Metropol připraveny pro všechny maminky bezplatné poradenské služby předních kadeřníků, vizážistů, stylistů a dalších odborníků. Vstupenky v ceně 99 korun lze pořídit v DK Metropol.