„Otevřená pro dopravu je i ulice Boženy Němcové,“ uvedl včera náměstek primátora František Jelen. Jelen připomněl, že dílčí omezení si ještě vyžádají některé dokončovací práce, například na středových ostrůvcích, ale ty by neměly dopravu výrazněji zasáhnout.


Finále rekonstrukce, které se odehrálo od sobotního večera do včerejšího rána uzavřelo přilehlou část ulice Boženy Němcové a zároveň boční vjezdy na Mánesovu ulici od mostu přes Vltavu až po Lidickou třídu. Dočasně zrušeny byly i zastávky MHD. „Objízdná trasa vedla po Lidické třídě,“ zmínila tisková mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. Na nový koberec včera specializovaná firma nanesla dopravní značení. Kritický dopravní bod, který několik týdnů ochromoval dopravu ve městě, by měl nyní opět dovolit běžný průjezd.


Výrazně si oddechnou nejen řidiči, ale i chodci. „Každé ráno se proplétat s vnukem cestou do školy mezi auty, to nebylo nic příjemného. A co teprve, když pršelo a člověk musel hlídat nejen auta a kluka, ale i deštník. Jsem ráda, že to bude hotové,“ komentovala dokončenou rekonstrukci dvaašedesátiletá Marie Královcová.


Ještě letos se magistrát chystá například na opravu Lipenské ulice v úseku Rudolfovská třída – Nová ulice. Z podobně velkých akcí, jako byla rekonstrukce křižovatky Mánesovy ulice a ulice Boženy Němcové, je v dohledné době také rekonstrukce Pražské třídy v úseku od Pekárenské ulice po Mariánské náměstí.