Láska na celý život existuje. Důkazem toho jsou manželé Ivanka a Zdeněk Knotovi. Ti spolu žijí v manželství sedmdesát let. Letos 2. února oslavili platinovou svatbu. Tentokrát jim při rodinné slavnosti byly svědky jejich dcery, ale i vnoučata a  pravnoučata.

Manželský slib obnovili po sedmdesáti letech v sobotu 12. února na budějovické radnici. Právě tam si v roce 1952 Zdeněk bral svoji dívku Ivanku. Matrikářky uvádějí, že platinová svatba se na radnici odehrála pravděpodobně poprvé.

Husy veliké a husy běločelé u Tisové na Tachovsku.
Nastal jarní tah ptáků, přiletělo obrovské hejno hus i jeřábi popelaví

Manželé Knotovi jsou příkladem pro své děti, vnoučata i pravnoučata. Na svůj věk jsou velmi čilí a pomáhají celé rodině. Pan Zdeněk celý život vášnivě rybaří a donedávna byl skvělý řidič, pro kterého nebylo problém ujet najednou trasu z Budějovic do Istanbulu.

Paní Ivanka dodnes pomáhá s hlídáním pravnoučat, a když je třeba, venčí psy svých dětí. Je výbornou kuchařkou a její rajská omáčka a ovocné knedlíky jsou v rodině vyhlášené.

Masopustní průvod v sobotu putoval Chlumem u Křemže.
Mimoni v sobotu navštívili obyvatele Chlumu. S dalšími maskami si užili masopust

Budějovická obřadní síň je rodině zřejmě souzena, manželství tam uzavřely i dcery manželů Knotových. Před padesáti lety se tam vdávala první z dcer, o deset let později i druhá. Překvapení pro své prarodiče si na sobotní dopoledne připravila vnučka Veronika. Hned po skončení „platinového obřadu“ tam také ona vstoupila do manželství.

Zdraví, elán a dobrou náladu do dalšího společného výročí, nebeské svatby, která se slaví po pětasedmdesáti letech manželství, popřál manželům Knotovým primátor Jiří Svoboda.

Zajímavostí únorové soboty je i to, že hodinu před „platinovým obřadem“ se na budějovické radnici odehrál i „obřad zlatý“.