„Diskuse doma jsou občas bouřlivé, obzvláště když se do nich zapojí i syn, který v posledních parlamentních volbách coby prvovolič dal svůj hlas Pirátům," vypráví se smíchem Hana Šťastná.  Ta do ODS vstoupila před jedenácti lety, o křeslo v zastupitelstvu v Hluboké se letos bude ucházet už po třetí. David Šťastný je ČSSD věrný už devět let.

„Můj muž je ale hlubocký rodák, já pouze náplava. Pro město dělá i ve volném čase spoustu dobročinných aktivit," vypráví Hana Šťastná. „To pak nemůžeme jít v klidu ani na procházku, aniž by nevolal starostovi, že jsme viděli rezavé zábradlí, zarostlou cyklostezku… Nebo že někde přetékají odpadkové koše 
a jinde že by se zase hodilo zasadit dubovou alej," dodává.

Jen o tom, v jakém politickém uskupení kdo je, volby nejsou.  Komunální volby jsou především o lidech a v takovém městě, jakým je Hluboká nad Vltavou, to platí dvojnásob. „Na Hluboké to není úplně o politické příslušnosti. Každému zastupiteli jde především o rozvoj města a okolních obcí," říká David Šťastný.

„Na úrovni obecní voliči rozdávají své preference podle znalosti činů a chování konkrétních kandidátů, stranická příslušnost není tak podstatná," dodává Hana Šťastná.  „A mne moc těší, že u nás na Hluboké dokážeme povýšit zájem občanů nad zájmy stranické. V široké koalici se umíme konfrontovat věcnými argumenty, nakonec ale vždy dospějeme k přijatelnému kompromisu," dodává.

A tak je to i u Šťastných. Ačkoliv jeden hájí barvy ODS a druhý je z ČSSD, společnou řeč se jim nakonec podaří vždycky nalézt.

KLÁRA SKÁLOVÁ