„Je to čistě pánská jízda. Manželky a děti mají zákaz vstupu, ale oni s tím souhlasí," usmíval se Petr Slávik. „Nejprve vyrážíme do Týna nad Vltavou, odkud pak pojedeme přes Milevsko a Sedlčany do Lešan, kde navštívíme vojenské muzeum. Přespat bychom měli v Říčanech," doplnil vedoucí výpravy Sajda klubu Zliv city v sobotu dopoledne těsně před odjezdem. Pondělní siestu už si ale skupinka motorkářů po obědě dopřávala pod hradem Šternberk.

„Projeli jsme si závodní trať Ecce Homo a za chvíli zase vyrážíme dál," volal z výletu Erik Honsa, nejmladší účastník výpravy. Posádka navštívila  ale i Hrabalovo Kersko, průmyslový areál v Ostravě Vítkovicích nebo Moravskou Třebovou. „V Moravské Třebové je tvarůžková cukrárna, tam jedeme za syrečky," těšil se Petr Slávik, pro kterého je takováhle dovolená očistou.

„Ráno se vstane, sice brzo, ale vyjíždí se až kolem deváté. To jsou ty dlouhé snídaně," usmíval se vedoucí výpravy. „Nejhezčí zábava pro mě ale nastává v pondělí, to když koukám, jak jezdí lidé do práce. Ležíme na louce a díváme se, jak jezdí autobusy," dodal s úsměvem na tváři Petr Slávik. Ten se na týdenní výpravu vydal na Jawě 250 z roku 1957, k níž neodmyslitelně patří také sajdkára ze stejného roku.

S myšlenkou sajdkáry přišel v roce 2001 podle slov současného vedoucího zlivského klubu kolega a také bývalý vedoucí Jiří Kodl. „Já jsem s nimi jel poprvé na sajdkáře až v roce 2004, a to jsem s sebou měl jenom spacák, pet láhev a malý batůžek," vzpomínal Petr Slávik na své cestovatelské začátky. „Dneska mám motorku narvanou až k prasknutí. Jsou tam cajky na opravu motorky, karimatka, doménou posledních tří let je také skládací židlička," vyjmenoval neodmyslitelnou součást výbavy na cesty majitel Jawy 250, které neřekne jinak než Babička.

Doma má podle svých slov takových pojmenovaných kousků dohromady kolem čtyřiceti, postavit si kvůli tomu musel dokonce i rodinný dům. „Původně jsem měl totiž motorky schované různě po garážích, kde po nich lezly myši, tak jsme si postavili dům," vyprávěl Petr Slávik. „Je tam dvoupatrová garáž o velikosti 11, 5 metru na 6, 5 metru. Nahoře mám pánskou místnost, motorky, gauč a projektor," přiblížil své království vedoucí Sajda klubu Zliv city.