Ve čtvrtek dopoledne zhasly na českobudějovickém Mariánském náměstí semafory. Další etapa rekonstrukce přinesla sice omezení dopravy, řidiči se s ním ale popasovali se ctí.

Na rozdíl od podobných staveb loni na Nádražní ulici a letos na jaře na křižovatce ulic Mánesova a Boženy Němcové se rekonstrukce Pražské třídy zatím obešla bez vážnějších komplikací. Stavební čety tu s projíždějícími vozy existují v jakési symbióze, větší zásahy navíc dodavatel provádí v době, kdy je doprava klidnější.

Týká se to i nadcházejících volných dní. „Světelná dopravní signalizace bude zcela vypnuta do pondělí. O víkendu bude provoz navíc veden objížďkou,“ upozornil náměstek primátora František Jelen.

„To, že nefungují semafory je sice nepříjemné, ale řidiči se snad dokáží nějak domluvit. Horší bude odklon dopravy. Bude to pro mě problém,“ přiznal včera sedmadvacetiletý řidič Daniel Kroupa.

Nepříjemností je oprava i pro cestující MHD. „Přeprava po vyfrézované silnici je dost nepříjemná,“ postěžovala si důchodkyně Jiřina Bočková. „Alespoň bude silnice nově udělaná,“ dodala.

Opravy probíhají podle plánu, takže se dá předpokládat, že v pondělí bude hotovo.