V celostátní politice si svého času sáhl Kuba až na nejvyšší posty, kdy zastával funkci ministra průmyslu a obchodu, byl prvním místopředsedou ODS a po rezignaci Petra Nečase na funkci předsedy byl pověřen vedením strany.  Po delší odmlce v celostátní politice dal však o sobě Kuba znovu vědět. Nejprve po loňských úspěšných krajských volbách, kdy se stal nejen šéfem jihočeského regionu, ale zároveň byl zvolen předsedou Asociace krajů ČR.

Na jaře (ještě před krajskými volbami) přišel Kuba s vlastním testováním Jihočechů na koronavirus a počátkem tohoto roku, už coby hejtman, rozjížděl po krajské ose očkování tamního obyvatelstva. Z výsledků šetření společnosti SANEP je zřejmé, že se Kubovi podařilo získat důvěru lidí i tím, že jim ukázal jinou a zřejmě lepší cestu, způsob komunikace a řešení problémů s vakcinací, než je ta vládní.

Nabíjecích stanic pro elektromobily a stanic pro vozidla na CNG přibývá v České republice i na jihu Čech (na snímku CNG stanice firmy E.ON ve Strakonicích).
Dobíječky pro elektromobily přibyly v Budějovicích i Volarech, chystají se další

Za jihočeským hejtmanem se pak na druhém místě umístil s aktuálním ziskem 44,1% kladných hlasů hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který se koncem loňského roku stal hejtmanem tohoto kraje již po třetí. Půta se dlouhodobě těší vysoké důvěře obyvatel svého kraje.

Třetí místo pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků obsadil hejtman Královéhradeckého kraje a též bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS), který aktuálně získal od obyvatel svého kraje v souhrnu 39,3% kladných hlasů.

Čtvrtou pozici důvěryhodnosti obsadil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), kterému dali aktuálně obyvatelé tohoto kraje v souhrnu 38,5% kladných hlasů.

Na dalších pomyslných příčkách se pak umístili: jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) se ziskem v souhrnu 36,3% kladných hlasů / olomoucký hejtman Josef Suchánek (STAN) se ziskem v souhrnu 35,6% kladných hlasů / hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se ziskem v souhrnu 35,1% kladných hlasů / středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) se ziskem v souhrnu 34,7% kladných hlasů / ústecký hejtman Jan Schiller (ANO) se ziskem v souhrnu 33,4% kladných hlasů / hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) se ziskem v souhrnu 31,8% kladných hlasů / hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS) se ziskem v souhrnu 29,5% kladných hlasů / primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) se ziskem v souhrnu 23,4% kladných hlasů a zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) se ziskem v souhrnu 20,6% kladných hlasů.