Přijít se podívat na tu nádheru přišel i Karel Matějů ze Zlivi. „Já sem chodím minimálně třikrát do roka. To je v květnu, v listopadu a teď v prosinci. A víte, proč? Protože jsem bývalý nádražák. Je to tak moje celoživotní láska,“ přiznal s úsměvem na tváři. Co se mu na výstavě líbilo nejvíc? „Obdivuji všechno. Dnes je to úplně něco jiného. Když jsem s mašinkami začínal, stály pár desítek korun, dnes už je to pár tisícovek,“ řekl Karel Matějů.

Své o tom ví Vojtěch Bušek z pořádajícího Klubu železničních modelářů České Budějovice. „Mašinky se vyrábějí už od šedesátých let. Samozřejmě se vyvíjí, jsou nové produkce. Cena se pohybuje od tří do dvaceti tisíc korun u lokomotiv, u vozů je to od pěti set do dvou tisíc korun,“ nastínil finanční stránku.

Ještě v neděli
- Navštívit výstavu můžete ještě v neděli, a to mezi 10. a 17. hodinou v Č. Budějovicích v Rožnově, a to v ulici Lidická 226.

Současně s tím přiblížil plány do budoucna. „Chtěli bychom začít přistavovat hlavní klubové kolejiště o dalších čtyři a půl metru. To současné je ve tvaru el, v delší části měří pět a půl metru, v kratší tři a půl metru. Je na něm sto dvacet metrů kolejí, po přístavbě by mělo přibýt dalších osmdesát metrů,“ uvedl Vojtěch Bušek, který je středoškolským učitelem.

Vrací se i on sám někdy do klučičích let a hraje si s mašinkami? „Také si hraju. Když tu nikdo není, nebo když se sejdeme s klukama, protože tu organizujeme pro děti i modelářský železniční kroužek. Musí se i pracovat, ale jinak si hrajeme rádi,“ smál se Vojtěch Bušek.