Starší lidé
Více tekutin než obvykle dopřávají svým klientům v Domově důchodců Dobrá Voda. „Snažíme se připravovat méně tradiční nápoje, aby klienti měli do pití větší chuť – třeba citronádu," řekla ředitelka Jana Zadražilová. Klienti domova prý ven vycházejí jen ráno nebo dopoledne a využívají laviček ve stínu stromů.

Zvířata v zoo
Horkem zvířata v hlubocké Zoo Ohrada nijak výrazně netrpí. „Některá z nich snášejí počasí lépe, jiná hůře, ale severských druhů zvyklých na zimu u nás tolik nemáme," řekl zoolog Ivan Kubát s tím, že třeba medvědi se chladí studenou vodou z vrtu.

"Horké" profese
Rozpálená pec na pizzu, sporák, fritovací hrnec, ohřevná vana, gril a teploty kolem 60 stupňů. Na extrémní podmínky si kuchař pizzerie Petr Brom už zvykl. S úsměvem popisuje, že snáší vedra líp než kolega z Tunisu. „Přes den toho moc nepiju, maximálně dva litry vody. Dle možností se chodím sprchovat," řekl.

Plovárna
Nabité k prasknutí jsou v těchto tropických dnech letní plovárny. V Hluboké nad Vltavou se každý den přichází koupat tisíc lidí a zcela se tak naplní kapacita plovárny. Na českobudějovické letní plovárně je toto číslo několikanásobně vyšší.