V úterý 9. ledna v půl jedenácté dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži (25 let), který napadá zaměstnance obchodního centra Mercury.

Mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková popsala: „Tomu měly předcházet hlasité urážky na adresu jeho přítomné partnerky. Ke strážníkům se přihlásil i ředitel obchodního centra, který se rozhodl v případu vulgárně pokřikujícího rušitele zasáhnout. Sám si však na svou adresu vyslechl nejednu nadávku.“

Žena, která obtěžovala hosty v baru, si se strážníky vyrazila na noční kolečko po Budějovicích. Z baru přes policejní služebnu až na záchytku.
Zkrocení zlé ženy po budějovicku. Pomohly až pouta a záchytka

Jak se vzápětí strážníci dozvěděli, muž, kterého už dobře znají, se v obchodním centru dopustil již nejednoho incidentu. „Jeden z nich se odehrál jen o den dříve, kdy měl odcizit zboží v jedné z místních prodejen. Pětadvacetiletý muž se přitom dušoval, že byl slušný a ničeho se nedopustil. Jeho tvrzení však vyvrátilo několik přítomných svědků, kterým celá událost neunikla,“ doplnila Věra Školková.

Agresorovi tak nyní podle jejích dalších slov hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta až 20 tisíc korun. „V případě opakovaného jednání mu může být správním orgánem dokonce uloženo i omezující opatření ve formě zákazu vstupu,“ uzavřela.