Z bývalého penzionu vznikne specializované zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence. Jeho kapacita bude dvacet lůžek.

Zahrada

Výhodou objektu je mimo jiné uzavřená zahrada, která umožní klientům více vycházek a častější pobyt venku, ve srovnání s domovem na Máji.

„V těchto dnech už jsme oslovili některé projekční kanceláře a vyzvali je k předložení nabídky na projekt rekonstrukce objektu. Předpokládám, že by v příštím roce mohla být obnova dokončena. První klienti by se mohli do zařízení nastěhovat koncem roku 2010,“ odhadl časový horizont, od kdy by zařízení mohlo začít sloužit náměstek primátora Rudolf Vodička.

Za objekt Na Zlaté stoce město zaplatilo částku 8,5 milionu korun, dalších asi 8 milionů by měla stát jeho rekonstrukce. „Bude to jediné zařízení svého druhu na jihu Čech. Nemocní lidé jsou nyní klienty domova pro seniory, takže jejich přestěhováním se tam uvolní dvacet lůžek,“ dodal náměstek a připojil, že každý ze tří městských domovů pro seniory eviduje stovky žádostí o umístění.

„Pravdou ale je, že většinou lidé žádají ve značném předstihu a nejedná se o akutní stavy. Myslím, že klientem takového sociálního zařízení by měl být člověk, který pobírá příspěvek na péči minimálně ve třetím či spíše ve čtvrtém stupni. Jinak je ta šance na umístění malá,“ dodal k zájmu o umístění v domovech seniorů náměstek Vodička.