Chung Lu, která na Hlubokou přijela z vietnamské Hanoje, míní, že město je krásné už teď. Přesto má podle ní ještě rezervy. 
„V centru chybí kousek přírody, kde si člověk sedne do trávy, bude koukat na zámek a obdivovat českou kulturu a historii," zmínila Chung Lu.

Zatraktivnit město nejen pro turisty, ale i hlubocké obyvatele, má studie architekta Davida Smrčky. Nové podoby se podle ní dočká především část města, kudy turisté chodí od centrálního parkoviště na hlavní třídu ke kostelu a dále k zámku. Proměnit se má nejen parčík před domovem pro seniory nebo hlavní tepna turistů – Zborovská ulice, ale také ulice Nad Parkovištěm a již zmíněná sýpka.

„Projekt jsme rozdělili 
do čtyř etap. Rekonstrukce sýpky a jejího okolí spadá do poslední fáze," uvedl iniciátor projektu David Šťastný. První se bude stavět parkoviště. 

Přibude zeleněCentrum Hluboké se změní ve čtyřech etapách. Nejdříve vznikne parkoviště, následně Hlubočtí vyznačí přechod pro chodce u centrálního parkoviště. Zde přibudou 
i stromy a lavičky. Ve třetí etapě dojde na revitalizaci parku před domovem pro seniory. V plánu je i oprava sýpky a jejího okolí. 

Hlubočtí budou mít kde parkovat

Skate park, minipivovar, přístroje na dobití telefonů či tabletů, informační tabule s dotykovým displejem. 
To všechno by se zanedlouho mělo objevit v ulicích Hluboké nad Vltavou. Změny vycházejí ze studie, kterou si město nechalo zpracovat.

Starosta Tomáš Jirsa vysvětlil, že jde o aktivitu místních mladých lidí, jimž záleží na tom, jak centrum města vypadá.

Prozatím je vše jen na papíře, už v příštím roce ale město má začít s realizací první z celkových čtyř etap. Tou je výstavba nového parkoviště pro osobní automobily. Vznikne v areálu sýpky. „Nedostatek parkovacích míst je problémem Hluboké. Nových třicet stání bude určeno pouze pro místní obyvatele," informoval o změnách starosta města. „V současné době připravujeme projekt a vyřizujeme stavební povolení," doplnil Tomáš Jirsa.

Změnit se má podle iniciátora projektu Davida Štastného také parčík před hlubockým domovem důchodců.

„Nově tady budou světelné panely, kde návštěvníci najdou různé zajímavosti 
o Hluboké," informoval David Štastný a doplnil, že součástí této etapy bude 
i rekonstrukce Zborovské ulice. „V plánu je rozšíření současného chodníku, přibudou tady pítka a nabíjecí zóny na telefony," informoval s tím, že realizace jednotlivých etap se bude odvíjet od rozpočtových možností města.

PŘED PO
Současná podoba parku. Vizualizace budoucí podoby parku u hlubockého domova pro seniory naznačuje, že zde přibudou informační tabule i lavičky se stoly doplněné stolními hrami. Lidé si tu budou moci dobít telefony či opravit kolo.
Z polorozpadlé budovy sýpky vznikne muzeum, okolí se promění v park s dětským koutkem a venkovním amfiteátrem. Z polorozpadlé budovy sýpky vznikne muzeum, okolí se promění v park s dětským koutkem a venkovním amfiteátrem.