Jitka Welzlová, mluvčí magistrátu, informuje: "Město připravilo a distribuuje prostřednictvím sociálních služeb, dopravního podniku města, městské policie a dalších, leták pro seniory, kde jsou důležité informace a užitečné rady, jak se v tomto období chovat. Doporučuje se starším spoluobčanům, aby minimalizovali vycházení a aby využili linky sociální pomoci číslo 702 168 593 a linek pro zajištění nákupů seniorům 722 233 500, 721 015 340. Informační leták je také k dispozice ke stažení na webových stránkách města www.c-budejovice.cz a městském Facebooku."

Nosit roušku není ostuda. Chráníte tím sebe i své blízké.
OBRAZEM: Jihočechům roušky sluší. Podívejte se

Primátor Jiří Svoboda důrazně doporučujeme všem obyvatelům, aby vycházeli ven jen v těch nejnutnějších případech a s rouškami nebo s improvizovanými ochrannými prostředky. A dále aby poskytli nebo zprostředkovali pomoc starším spoluobčanům.

Magistrát doporučuje sledovat informace ve sdělovacích prostředcích včetně webových stránek města. "Město vlastními silami ve spolupráci s firmami nechává vyrábět roušky, první dodávky by měly být v tomto týdnu," uvádí Jitka Welzlová.

Podle náměstka primátora Viktora Lavičky byly také dočasně zrušeny v Českých Budějovicích modré zóny, aby se usnadnila třeba obsluha seniorů. "Vypnuty byly i parkovací automaty a zvednuté budou trvale i závory na parkovištích," doplnil k opatřením v dopravě Viktor Lavička.

První roušky objednané českobudějovickou radnicí už se podařilo dovézt v úterý večer. „První dva tisíce nanoroušek dnes budou předány záchranné a sociální službě. Za úžasné nasazení děkujeme firmám Klimatex, NanoSPACE a Pardam nanotechnology (za dar materiálu),“ řekl v úterý po 18. hodině náměstek primátora Viktor Vojtko. Další potřebné roušky předal také náměstek primátora Viktor Lavička. „Část z první várky roušek směřovala do dopravního podniku města,“ potvrdil náměstek. A o přísun roušek se stará i Jihočeské divadlo. Informovali o tom dnes společně ředitel Lukáš Průdek a náměstek primátora Juraj Thoma. „Jde o roušky z bavlněného materiálu, které jsou vhodné na nošení v městské hromadné dopravě, při nákupech i na ulici. Divadlo jich vyrobí stovky a dále se budou distribuovat prostřednictvím krizového štábu města. O distribučním klíči rozhodne krizový štáb,“ dodává náměstek.