Ničení cizího majetku neprošlo 47letému muži v Budějovicích. Z neznámého důvodu se rozhodl pomalovat reklamu v hale vlakového nádraží. Jeho počínání ale mělo řadu očitých svědků a zásah hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat. Muže čekají podle Věry Školkové, mluvčí budějovických strážníků, potíže se zákonem.

Strážníci zasahovali v hale budějovického vlakového nádraží.Strážníci zasahovali v hale budějovického vlakového nádraží.Zdroj: Městská policie České Budějovice

„V pondělí 18. března krátce po dvaadvacáté hodině kontrolovala hlídka Nádražní ulici. Před halou vlakového nádraží oslovil strážníky zaměstnanec ostrahy a poukázal na muže, který právě lihovým fixem popsal reklamní plachtu,“ uvedla Věra Školková. Nápis byl ve znění: „…, jdu si pro vás, svědomí“. Strážníci na místě zjistili, že 47letý muž se předtím zjevně posilnil nejednou skleničkou alkoholu. Dotaz, zda požil alkohol, ale vyřešil slovy: „Co je vám do toho.“ Odmítl i orientační dechovou zkoušku na alkohol. Důvod jeho počínání se strážníci nedozvěděli. Pro podezření z přečinu poškození cizí věci muže vzápětí předali do rukou policistů.

Jel za milou, tak nechtěl zastavit

Dopravní přestupek poukázal v pondělí večer na 33letého řidiče, který za volant nesměl vůbec usednout. Muž navíc úmyslně nezastavil na výzvu strážníků.

Když v pondělí 18. března ve 22 hodin kontrolovala hlídka Husovu třídu, uviděli strážníci vůz, jehož řidič nerespektoval značku přikázaný směr jízdy. „Na výzvu k zastavení ale muž nereagoval a pokračoval až do ulice Matice Školské,“ uvedla mluvčí Školková.

Havrani v Českých Budějovicích budou tématem přírodovědné vycházky organizace Calla v Českých Budějovicích.
Calla zve na havrany, na zachování mokřadů můžete přispět koupí obrázku

Tam ale muže následovala i hlídka městské policie. Muž, který vystoupil z místa řidiče, se na dotaz strážníků bez ostychu svěřil, že sice viděl na služebním vozidle městské policie zapnuté výstražné zařízení s nápisem STOP, potřeboval ale dojet až do cíle, kde se měl setkat se svou přítelkyní. „To už nestihl. Strážníci totiž zjistili, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Případ předali pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání do rukou policistů,“ doplnila Školková.