Mluvčí budějovických strážníků Věra Školková popsala, že ve středu 24. ledna, krátce před druhou hodinou ranní, spatřilo oko kamery skupinku osob. Ta postávala u zaparkovaného miniauta značky Ligier na Senovážném náměstí.

„Čtyři mladí muži se náhle rozmístili u zadní části automobilu a začali vůz tlačit přes parkoviště. Nezastavil je ani obrubník, který se ještě snažili násilím překonat. Tímto manévrem se jim však podařilo poškodit palivovou nádrž, ze které začala vytékat kapalina,“ uvedla mluvčí.

Mladíci se podle jejích dalších slov poté dali na ústup. Hlídce městské policie se však podařilo skupinku dostihnout nedaleko.

„Jak se ukázalo, všichni účastníci události se v té době ubírali z plesu v nedalekém kulturním domě. Strážníkům se svěřili, že havarovaný automobil patří jejich kamarádovi. On i jeho otec jako právoplatný majitel poškozeného vozu se o události vzápětí dozvěděli. Nebylo divu, že v případu hrál svou roli vypitý alkohol,“ sdělila dále Věra Školková a doplnila, že následovat musel zásah jednotky hasičů kvůli likviddaci uniklých kapalin. Celý případ si k dalšímu šetření převzala hlídka Policie ČR.