K nejvíce diskutovaným problémům patří bezpečnost v některých částech města. „Jak je to se slibovanou reformou městské policie? Jak se projeví konkrétně na sídlištích?“ zněl jeden z dotazů primátorovi. „Na sídlišti Máj bude zřízena služebna městské policie,“ uvedl primátor Thoma jednu z nových iniciativ radnice. Mělo by se tak stát v příštím roce.


Po dobrých zkušenostech se zkušebními smíšenými hlídkami Policie České republiky a městské policie se zřejmě bude ve spolupráci tímto směrem pokračovat i nadále, zmínil dále primátor. A radnice plánuje i nasazení psovodů a psů ve hlídkách. „Pes je přece jen zvíře, které budí respekt,“ zdůvodnil tento záměr Thoma.


Méně nadějí dává radnice například preferenčním pruhům pro městskou hromadnou dopravu. Některá místa ve městě neumožňují jejich vedení v ucelených úsecích. Například Dlouhý most je „špuntem“, který všem preferencím odolá, a tak by mohly být preferenční pruhy zavedeny jen v některých místech. Více si radnice slibuje od lepší organizace dopravy v centru.


Zdražení jízdného v městské hromadné dopravě zdůvodnil primátor nárůstem cen vstupů a rozsáhlými investicemi v posledních letech. Naposledy se cena měnila v roce 2003. Vyšší jízdné má proto ušetřit městské kase miliony korun dotací.