„Nová linka řeší severní části města. Pojede tedy od zastávek u vlakového a autobusového nádraží přes Pražské předměstí až nahoru do Nemanic. Noční spoj bude vázán na odjezdy a příjezdy rychlíků z a do Prahy,“ řekla po posledním zasedání rady města náměstkyně primátora Ivana Popelová. „Zatím budou v následujícím roce jezdit jen čtyři spoje čísla padesát dva,“ dodala náměstkyně.


„Konečně si už z města na noční cesty domů nebudu muset volat taxíky,“ oddychla si s úsměvem dvaadvacetiletá obyvatelka Nemanic Martina Novotná.
Zavedením noční linky padesát dva ale novinky u městské hromadné dopravy na další kalendářní rok nekončí.


Radnice tak pomůže i životnímu prostředí a ekologii. „Rada města schválila také dílčí změny v jízdním řádu. Do Českého Vrbného tak bude jezdit nově trolejbus číslo devět a ne devatenáctka a posílí například trolejbusový spoj číslo čtrnáct,“ popsala Ivana Popelová další záležitosti.


V polovině prosince má být totiž hotova nová konečná zastávka právě v Českém Vrbném, která tak bude sloužit trolejbusům a která stála více než 20 milionů korun. Linka devatenáct, dnes končící v Českém Vrbném, pak bude mít konečnou na sídlišti Vltava.


„Toto opatření jsme schválili proto, aby trasa autobusů byla pod dráty trolejbusů co možná nejkratší,“ upozornila Popelová na změnu.


Rada města kromě těchto kroků také schválila dotaci pro dopravní podnik na příští rok. „Úhrada prokazatelné ztráty ze strany města zůstává stejná jako v roce 2007. Jedná se tedy o částku sto devadesát osm milionů osm set třicet čtyři tisíce korun,“ uzavřela.