Na základě těchto požadavků se nedělí počínaje na některých linkách mění počet vypravovaných spojů, ale i časy odjezdů. Ty krom požadavků pasažérů ovlinily i ohledy na stále se zhoršující dopravní situaci ve městě. Kvůli ní bude MHD ve špičce už předem počítat s delší jízdní dobou.


Citelná změna přijde v průběhu roku na lince číslo 16. Právě prodloužení její trasy je reakcí na potřeby veřejnosti. „Měla by nově obsluhovat také areál bývalé slévárny Škoda na Okružní ulici, kde v současné době podniká řada nových společností,“ naznačuje plány dopravního podniku manažer autobusové a trolejbusové dopravy Pavel Janouch.


Nejen dopravní obslužnost, ale i ekonomické a ekologické hledisko vedlo ke zkrácení trasy autobusové linky č. 19 a naopak prodloužení trolejí pro devítku až do Českého Vrbného. Na tuto změnu si cestující musí zvyknout již od neděle.


Od stejného data začne fungovat také nová infolinka dopravního podniku. Dvacet čtyři hodin denně si lze na číslo 844 844 807 zavolat o informace o jízdních řádech, tarifech jízdného, nasazení bezbariérových vozidel, zpožděných spojích, nahlásit sem lze i ztráty zavazadel či poruchy automatů na jízdenky.