„Veslaři zdejšího klubu vezli osmnáct balíčků pro 18 dětí domova Lukase Kerna,“ napsal deník PNP. Děcka už posádku nadšeně vítala u břehu.

Sochali z ledu

Soba ve skoku vytvořili z tuny čistého ledu v módním domě Garhammer vw Waldkirchenu před zraky veřejnosti během pětihodinové práce Thomas Tremml a Manfred Kern. „Tremml prozradil překvapeným divákům mj. tajemství křišťálově průhledného ledu – musí prý mrznout při přesně osmi stupních pod nulou a za stálého míchání, aby se v něm nemohly tvořit krystalky ledu,“ píše PNP.

Nezdravé mládí

Každý čtvrtý z 10 000 branců do bundesheeru ročně je vojenské služby neschopen. „Alergie, otylost a psychická onemocnění přibývají,“ napsal deník OÖN. Branné povinnosti to ale mladé muže nezbavuje, lékaři jednotek je pouze osvobozují od určitých činností.

Nejčastějším důvodem neschopnosti jsou psychická onemocnění (30 procent), následují vady zraku a sluchu (13 %) a poruchy pohybového aparátu (10 %). Přibývá branců s extrémní nadváhou, často ve spojení s cukrovkou. „Nejtěžší branec vážil nedávno 172 kg,“ napsal list OÖN. Pokroky prý mladí muži dělají v hygieně. „Dřív jsme museli některé poslat do sprchy, ale teď už ne,“ říká v deníku šéf odvodní komise. U 1560 branců bylo loni diagnostikováno psychické onemocnění. Zhruba každý desátý měl silnou nadváhu. Lepší se sluch – v roce 2004 z 10 000 branců špatně slyšelo 447 mládenců, loni 200. Počet alergiků se za pět let zvýšil z 2151 na 2549.