„Stále jednáme,“ potvrdil Deníku mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. Smlouva měla přinášet několik milionů korun ročně, jako příspěvek na rekonstrukci fotbalového stadionu. Celkem se mělo jednat o částku kolem 30 milionů korun, její přesnou výši by určily dodatky. Loni přišlo do městské kasy 2,2 milionu korun, letos to měly být další čtyři miliony. Ale nedorazily.


Firma smlouvu s městem vypověděla. „Měli jsme dohodnutou oborovou exkluzivitu,“ vysvětluje krok E.ONu Vácha. Jenže na stadionu Dynama se objevila reklama konkurenční společnosti.


Změny se v minulých měsících odehrály i v obsazení některých orgánů vedení Teplárny, a. s. České Budějovice a také v neprospěch E.ONu. Vácha ale zdůraznil, že tuto záležitost nechce dávat do souvislosti se smlouvou o sponzorství, která se váže k rekonstrukci fotbalovému stadionu.


Časový horizont na jednání o případném pokračování smlouvy byl přibližně půl roku. Město nabídku k jednání přijalo. „Dohoda s E.ONem je taková, že si vzal lhůtu do konce června na rozmyšlenou a teprve poté se vrátí k jednacímu stolu s městem,“ informoval o současném stavu jednání o sponzorské smlouvě na desítky milionů korun tajemník primátora Milan Brabec. Město ale již deklarovalo, že ani po vypovězení smlouvy není dostavba stadionu ohrožena. Podle Brabce je nyní situace zhruba stejná jako na počátku jednání, nové skutečnosti mezi partnery se neobjevily.


„Pokusíme se vyjasnit si vzájemná stanoviska,“ zmínil Vácha a doplnil, že ze strany E.ONu bylo vstřícným krokem již to, že nabídl po vypězení smlouvy městu další jednání.


Smlouva, která měla přinést další finance k financování rekonstrukce stadionu byla původně uzavřena na období deseti let.