„Ceny si vážím, je to velká pocta. Dostalo ji celkem jedenáct lidí, včetně mě. Navíc je to ocenění spojené s Budějovicemi, které celý život miluju. Budu se tím titulem vždycky chlubit. Jsem velký patriot. Všichni Budějčáci jsou patrioti, a to je moc krásný. Díky tomu můžu dělat takové knihy, které dělám. Kdybych podobné knihy dělal o jiném městě, tak by se tolik neprodávaly. Budějčáci jsou úžasní," řekl se šťastným úsměvem na tváři novopečený držitel Ceny města Milan Binder.

Knih o Budějovicích vydal oceněný fotograf už dvacet. Nyní jde do tisku velká srovnávací kniha historických a současných snímků. „Vydání knihy je vždycky velký bod v životě. V té nejnovější bude 111 porovnání. A to je zajímavé jak pro staré, tak pro mladé. Staří si u toho popláčou a zavzpomínají, mladí zírají, jak to, co znají, vypadalo dřív. Fotografie budou opravdu velké, takže divák uvidí mnoho detailů," popisuje Milan Binder to, čím se aktuálně zabývá.

Aby toho nebylo málo, má v plánu vydat do konce roku ještě další čtyři knihy s budějovickou tématikou. Jeho fotoaparátem tak projde do prosince ještě Vojtěch Lanna a místa s ním spojená, Palackého náměstí a posvítí si i na nerealizované českobudějovické stavby.

Aby mu nechyběli před objektivem živí lidé, provozuje fotoateliér. „Jsem prostě ukecanej, tak fotím lidi, s domy si toho člověk moc neřekne," přiznává Milan Binder.