Dobrá zpráva je, že ministr dopravy Gustáv Slamečka totiž uvolnil peníze nutné pro výstavbu úseku dálnice z Tábora do Veselí nad Lužnicí a také na pokračování stavby nové komunikace v krajském městě.


„Jihočechům přivážím dobré zprávy,“ prohlásil hejtman Jiří Zimola, který jednal o problému přímo se Slamečkou. „Pan ministr mi sdělil, že už podepsal finanční protokol, který zajišťuje peníze pro další výstavbu D3 v úseku Tábor – Veselí nad Lužnicí, a tak tento pro Jihočeský kraj významný projekt může dále pokračovat,“ dodal Zimola s tím, že peníze budou zajištěny i na českobudějovické propojení okruhů.


Příslib peněz na pokračování stavby Propojení okruhů vítá i firma SWIETELSKY stavební, s. r. o., která vede sdružení společností, jež stavbu provádí. Ve chvíli, kdy hrozilo, že peníze nebudou, musela začít zpracovávat krizové scénáře, ale stavební práce nezastavila.


„Potvrzuji, že na stavbě pracujeme stále, byť v klimatických podmínkách minulých dnů to bylo obtížnější,“ uvedl František Fryš, ředitel odštěpného závodu Dopravní stavby střed firmy SWIETELSKY.


„Nezastavili jsme práce na důležitých objektech, na železničním mostu ani na překládkách inženýrských sítí,“ doplnil Fryš. „Nepřipouštěli jsme si, že by se akce zastavila, a tak jsme nasmlouvali i výluky,“ připojil Fryš. Na stavbu mělo původně letos jít celkem 450 milionů korun. Potom se rozpočet snížil jen na 250 milionů a z nich se mělo ubrat dalších 80 milionů korun.

Nyní je přislíbeno ministerstvem dopravy, že ze zmíněných 80 milionů se na stavbu vrací 50 milionů a o dalších financích se bude dále jednat.


„Chtěl bych poděkovat, že jak pan hejtman, tak pan primátor a další lidé se o to takhle zasazovali a že se bude dál jednat o prostředcích na stavbu,“ zdůraznil Fryš.


Kromě prioritního propojení okruhů v krajském městě by se podle hejtmana Jiřího Zimoly nemělo ale zapomínat ani na další města a obce, jež také trpí intenzivní dopravou.


„Projektové a další přípravné práce nad takovými projekty, jako je například obchvat města Lišova a Štěpánovic, snad budou i v době restrikcí pokračovat,“ doplnil po jednání s ministrem.


Optimistická zpráva, se kterou Zimola přicestoval z Prahy, potěšila nejednoho řidiče. „Určitě to je potěšující zjištění, ale aby zase nezůstalo jen u slibů,“ míní třicetiletý profesionální šofér Tomáš Rus z Českých Budějovic. „Osobně v dálnici už pomalu přestávám věřit, ale novou silnici v Budějovicích prostě potřebujeme,“ podotkl Rus důrazně.