Žáci, učitelé i zástupci města si pro návštěvu připravili bohatý program. Jak přiblížila ředitelka ZŠ Lišov Monika Hrdinová, ačkoliv jde o oficiální návštěvu, chtělo ji vedení školy a žáci pojmout odlehčenou formou. „Připravili jsme si uvítání s vedením města a dopolední kávu a drobné občerstvení,“ zmínila.

Následovala prohlídka školy. „Naplánovali jsme exkurzi ve výuce asi třech tříd po 15 minutách, angličtinu v jazykové učebně, informatiku v IT učebně a nahlédnout ministr mohl i do školky. Menší děti mu vyrobily drobnou pozornost. Připraveno bylo i pěvecké vystoupení. Pan ministr dostal vlastní noty a mohl se aktivně zapojit,“ popsala Hrdinová.

Další vraždu budou vyšetřovat jihočeští kriminalisté v přístavu České Vrbné u Budějovic. Na televizních obrazovkách se epizoda 40 růží vysílá v pondělí 20. března večer. Foto: archiv Česká televize / Martin Bernstein
Mrtvola vyplave v přístavu po oslavě. Předposlední díl Místa zločinu z Budějovic

Ministr se setkal i se žáky ze školního parlamentu a pedagogickým sborem, kteří si pro něj připravili dotazy a rozvinuli  debatu.

Základní škola Lišov má 22 tříd. Součástí je i mateřská škola. Ta má v Lišově 7 tříd a dislokovanou třídu ve Velechvíně. Školní obvod zahrnuje území města a místních částí Lhotice, Červený Újezdec, Velechvín, Kolný, Hrůtov, Levín, Hůrky, Horní a Dolní Slověnice, Horní a Dolní Miletín, Vlkovice. ZŠ Lišov letos slaví 50. výročí založení, slavnost bude 8. září.

I na dalších místech, kam se chystá, hodlá Balaš diskutovat o regionálním školství či aktuálních problémech školského systému. V plánu má návštěvu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, kde se uskuteční veřejná přednáška na téma Kurikulární reforma a situace ve školství, později odpoledne zavítá do Skautského centra Krajinská, kde se setká se spolky dětí a mládeže. V úterý dopoledne jeho kroky míří do Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu České Budějovice.