Obdivoval jejich nasazení, se kterým nad ránem roznášejí noviny předplatitelům, když vypadla distribuční firma, aby zajistili čtenářům jejich oblíbené zpravodajství. Sám nabídl, že míří do Dubného do sídla TV Šlágr a že rád pomůže v Dubném nebo centru Českých Budějovic s roznosem.

Skutečně se pak sám zúčastnil distribuce v okolí náměstí Přemysla Otakara II. "Dělal jsem i pingla, barmana nebo telefonistu," poznamenal Mirek Topolánek.

Zavzpomínal přitom na někdejší časy. "Můj kamarád vstával ráno ve čtyři, když roznášel noviny. Měl to jako brigádu," zmínil Mirek Topolánek v reakci na informaci od redaktorů a dalších zaměstnanců Deníku, v kolik je třeba ráno vstát kvůli distribuci, než se pak začnou věnovat své obvyklé práci.

Výpadek distribuce všech novin podle Mirka Topolánka není před volbou prezidenta vítaný. "To je v kampani docela blbé pro všechny," doplnil Mirek Topolánek. Ke kampani pak doplnil, že už je to strašná válka, která nebude jen o kvalitě kandidátů a vložily se do ní nekalé hry.

Noviny jako médium prezidentský kandidát stále respektuje. "Když jsem byl nedávno dotázán, jestli noviny nebo televize, odpověděl jsem automaticky noviny. A jestli kniha nebo internet, řekl jsem kniha.

Jsem tradicionalista," zdůraznil Mirek Topolánek a připojil, že má třeba rád knižní ilustrace, které mu internet nenabídne. Doplnil, že se snaží sledovat dění, ale o prezidentské kampani nečte, drží se své strategie. Ale dostává monitoring z médií těch nejdůležitějších událostí. "Na Deníku je zajímavé to, že má 72 lokálních mutací," ocenil specialitu zpravodajství Deníku.