Do soutěže Miss Junior, která stále nabírá na popularitě, se přihlásilo za jižní Čechy deset dívek. Před porotu se ale ve středu postavilo jen šest holek.
Slečny po jedné nejprve nastupovaly na křížové výslechy, otázky pálila do ze začátku nejistých krásek jak ředitelka soutěže Kateřina Hamrová, tak i například herec Jiří Pomeje.


„Máte přítele? Máte. A fotbalistu, jo? Tak fotbalistu trochu vyškolíme. Já si vás takhle chytnu a támhle ten paparazzi nás spolu vyfotí, zítra vyjdou obrázky v bulváru a hned máte po fotbalistovi. Hlavně ať si chudák zítra nekupuje noviny,“ rozmlouval s úsměvem Pomeje s Vlaďkou Čadkovou, která měla číslo dvě.


Hamrová pro změnu na dívkách vyzvídala, proč se přihlásily, jaké mají v soutěži cíle anebo co se holkám líbí nejvíce na jejich těle. „Co se mi na sobě nejvíce líbí? Rozhodně je to sval na pravém stehně,“ vystřelila bez rozmýšlení odpověď dvacetiltá Martina Vondráčková. „Klidně si sáhněte,“ ihned dodala soutěžící s číslem čtyři a před porotou zatnula pravou nohu. „Já si sahat určitě nebudu, to by byly zítra v bulvárech zase titulky. Ale zeptám se, vy jste asi pěkná dračice, co? Kolik jste už měla kluků?“ dotázal se Vondráčkové Pomeje. „Jenom deset? To určitě víc,“ mávl rukou porotce nad dívčinou odpovědí. „Táta mě varoval, že se mě tady budete určitě ptát na chlapy,“ uculila se černovlasá slečna ze Strakonic.


Slečny v boji o titul Miss Junior možná hnal fakt, že z posledních dvou jihočeských castingů vzešla jedna celková vítězka soutěže a jedna druhá vicemiss. Úřadující Miss Junior je totiž Michaela Haladová ze Strakonic, v roce 2006 získala druhou vicemiss Andrea Zemánková z Českých Budějovic.
Druhá část castingu patřila pro soutěže miss tradiční promenádě v plavkách. Z většiny holek spadla nervozita a v jednom ze salonků DK Slavia se několik dívek promenádovalo jako zkušené modelky.


„Chtěla jsem vidět, jak bude soutěž vypadat. Dceru v tomto ohledu určitě podporuji, také se na ni chodíme dívat na hokej, kde tancuje cheerleaders,“ podotkla při čekání na výsledky maminka jedné z dívek Vladislava Čadková.


Po promenádě v plavkách dala porota hlavy dohromady a čtveřice postupujících do semifinále byla na světě. Ze hry o Miss Junior tak vypadly dvě soutěžící. Martina Hořejšová nepostoupila kvůli příliš hubené postavě a Ireně Hubené porota vytkla velmi nízký věk.


„Já mám z toho hrozně velkou radost, protože jsem už dosáhla toho, čeho jsem dosáhnout chtěla. Jsem šťastná,“ reagovala s širokým úsměvem na tváři na výsledky castingu Vendula Marišková, která zkoušela štěstí v Miss Junior také při loňském kole. „Také jsem ráda, ale vůbec jsem nečekala, že mě porota vybere. Opravdu. Je to však moc fajn,“ doplnila sedmnáctiletou Mariškovou dvacetiletá Martina Vondráčková.

Z jihočeského castingu postoupily do dalších republikových semifinálových kol tyto čtyři dívky:

Abigail Lišková, Štěkeň (17 let)
Martina Vondráčková, Strakonice (20 let)
Vendula Marišková, Malonty (17 let)

divoká karta:
Vlaďka Čadková, České Budějovice (16 let)