S korunkou České Miss 2011 zapózovala sympatická osmnáctiletá studentka Jitka Nováčková před několika dnyfotografům na střeše českobudějovické radnice. Po perném týdnu, kdy vstřebávala prvenství v celostátní soutěži krásy, konečně našla čas na cestu do rodného města.

Z čeho jste měla při soutěži Česká Miss 2011 největší obavy?
Asi největší strach jsem měla z představování sebe sama. Člověk nikdy neví, co  s ním udělá tréma. Měla jsem strach, že například řeknu: Jmenuji se osmnáct let, nebo se nějak přeřeknu. I když za to člověk ani v té chvíli nemůže, není to nic příjemného hned na úvod takhle nešťastně začít. Začátek se mi ale povedl a pak už jsem ze všeho měla dobrý pocit. Hrozně jsem si večer užívala.

Překvapilo vás něco na průběhu soutěže?
Po pravdě řečeno jsem čekala všechno, protože nějaké zkušenosti s modelingem už mám. Zas na druhou stranu – nebylo tam nic nečekaného. Všude byla média, což bylo jasné. Když jsme byli v Mexiku, bylo tam krásně, ale pořád se fotilo, i při večeřích. Byla to vlastně reality show. Pořád jste si musel dávat pozor, v jaké pozici vás fotograf vyfotografuje. Osobně mě tedy nepřekvapilo nic. Všechno, včetně choreografie, probíhalo tak, jak jsem si představovala.

A vyhrála jste. Budete prostřednictvím prvenství v soutěži krásy shánět peníze na charitativní projekty jako vaše jiné předchůdkyně?
Samozřejmě, vždyť s charitou jsem spolupracovala již dřív, takže v této činnosti budu určitě pokračovat i dál. Zúčastním se různých charitativních přehlídek a dalších akcí. Když je člověk hodně vidět a zajímají se o něj média, pomáhá pak mnohem snáz než člověk, který média nepřitahuje.

Jak jste se dostala k volbě Česká Miss 2011?
Po pravdě mi již dřív pár kamarádů říkalo, abych to zkusila. Já jsem nad tím ale nikdy ani moc nepřemýšlela. Potom jsem hrála v reklamě, kde jsem lákala slečny, aby se přihlásily do castingu. Tam jsem poprvé začala o účasti uvažovat. Těsně před ukončením jsem podala přihlášku i já. Říkala jsem si, že to letos zkusím jen tak na zkoušku, ale příští rok se na soutěž připravím a půjdu do ní naplno. Nakonec to všechno vyšlo už letos. Asi i díky tomu, že jsem se na soutěž nepřipravovala, a byla proto přirozená.

Začala jste se již zajímat, co vás čeká při soutěži Miss Universe?
Přiznám se, že to zatím nevím, protože jsem na Miss Universe ještě nebyla. Zatím jsem nezjišťovala, co mě čeká. Soutěž bude až v září. Teď se soustředím hlavně na školu. Nejdříve musím zvládnout maturitu, Miss Universe přijde na řadu potom.

Jaký druh maturity jste si vybrala? Lehčí, nebo těžší variantu?
Mám obě. U povinné mám lehčí verzi a u nepovinné jsem si dala těžší, abych měla v budoucnu doklad, kdyby ho po mně nějaká škola chtěla.

Profil: Česká Miss 2011 Jitka Nováčková se narodila 28. dubna 1992 v Českých Budějovicích. Modelingem se zabývá od 9 let. Její míry: 174 cm, 52 kg (83-68-92). Letos maturuje na Gymnáziu Jírovcova. Má bratra Petra, přítele Marka.