Druhé místo totiž získala devatenáctiletá studentka českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí Martina Želiborová.


Jak vás vůbec napadlo se přihlásit do této soutěže?
Když jsem závodila ve sportovním aerobiku, tak se do soutěže většina holek přihlásila a já jsem je pak sledovala v televizi. Hrozně se mi soutěž líbila, lákala mě společná dovolená, a tak jsem se přihlásila do Budějovic, pak jsem se dostala až do výběru do Prahy.


A byl ten postup do finále a celkové umístění nečekané, anebo jste něco málo tušila?

Když jsem přijela do Prahy, tak jsem se úplně lekla. Holky vypadaly úplně jinak než já a ani jsem si moc nevěřila, protože tam vypadaly všechny jako modelky. Já už měla radost, že mě vybrali do nejlepší desítky, ale druhé místo mě maximálně potěšilo.


Soutěž se jmenuje Miss Aerobic, koukala hodně porota na vaše sportovní dovednosti?
Říká se, že jakmile se uvedeme tím aerobikem, tak od toho se pak všechno odvíjí. Určitě se na to kouká, už jen podle názvu té soutěže. Já jsem předváděla sportovní aerobik.


Překvapilo a zapůsobilo na vás nějak televizní zákulisí?
Docela mě překvapovaly generální zkoušky. Bylo to všechno takové honem honem. Všichni sice říkali, kolik bude času na převlékání a podobně a nakonec to celé uteklo strašně rychle. Soutěž byla za námi, ani jsem se nestačila pořádně rozkoukat.


Jakou výhru jste si za druhé místo odnesla?

Vyhrála jsem zájezd, pak poukázku na libovolný sportovní stroj, kosmetiku anebo také tvarovací polštář pod hlavu. Auto a byt získala vítězka, takže to mi všechno vybrala. Ale ne, vážně, nechali nám veškeré sportovní oblečení, šaty nebo boty.


Jak úspěch vidí ve škole, známí a rodiče doma?
Ve škole mi jdou trošku na ruku, ale určitě po mně chtějí, abych zabrala a maturitu prostě zvládla. Nechtějí dělat žádné výjimky, jsem obyčejná studentka. Ale samozřejmě mi gratulovali a děkovali, že dobře reprezentuji školu.


Rodiče jsou pochopitelně také pyšní, ale chtějí, aby na mě mohli být pyšní také, co se školy týče. Druhé místo půjdu s kamarády oslavit zítra večer po tom, co skončí v televizi přenos ze soutěže.


Letos maturujete, nabourá vám výhra nějak vaše plány?
Tak maturity se docela bojím, protože akce, které budu muset objíždět, jsou právě na přelomu dubna a května, kdy máme zrovna zkoušky. Takže budu o víkendech pryč a nezbude mi moc času na učení.


Od sponzorů mě také čekají některé akce a už dvacátého října jedeme za primátorem do Prahy, pak následuje vystoupení na autosalonu. Už jsem dokonce od jednoho podnikatele dostala nabídku pro něj pracovat, je toho prostě hodně.


Aerobik už jen ve fitness předcvičujete, jak se tam na úspěch dívají?
Gratulují mi i lidé, které jsem neznala. Také děti se na mě hned vrhly a ptaly se mě, jestli by se mohly také přihlásit třeba na minimiss. Myslím si, že je moje umístění dobře motivuje ke sportu.


A do normální soutěže krásy Miss byste se přihlásila?
Ne, určitě ne! Dělalo mi strašné problémy tam chodit v plavkách. Ale bylo to fajn, s holkama v Turecku jsme byly velká parta a všichni se až divili, že mezi námi není žádná rivalita. Také ředitelka soutěže byla hrozně fajn paní.


Díky za rozhovor.