Mladé a krásné dívky, které si chtějí vyzkoušet soutěže krásy Miss, ale na „dospělou“ soutěž se ještě necítí, nemusejí vůbec smutnit. Odstartoval totiž další ročník Miss Junior.

To je soutěž nejen o fyzické kráse, do které se mohou přihlašovat dívky od patnácti do jedenadvaceti let. A hned první casting se bude konat v Českých Budějovicích. Už teď ředitelka soutěže Kateřina Hamrová moc dobře ví, že Jihočešky jsou vždy horkými favoritkami na celkové vítězství.

Krásné Jihočešky

„Je pravda, že Jihočešky se v předchozích ročnících vždy umístily ve vítězné trojce. Připomněla bych Andreu Zemánkovou z Českých Budějovic, druhou vicemiss Junior ČR roku 2006, Michaelu Haladovou ze Strakonic, která úplně vyhrála Miss Junior ČR o rok později, či z loňska Martinu Vondráčkovou, která je úřadující první vicemiss Junior. Věřím, že i letos bude mít jihočeský region své želízko v ohni, a držím palce. Ostatně, přijďte se podívat na casting čtvrtého dubna,“ zve ředitelka soutěže všechny zájemkyně.

O tom, že se v jižních Čechách rodí pěkné holky, podala také důkaz nedávná Česká Miss, kde zvítězila pětadvacetiletá Iveta Lutovská z Třeboně a třetí skončila osmnáctiletá Tereza Budková ze Sezimova Ústí.

Ne ramínko na šaty

Velice mě těší, že soutěž má kromě stálých partnerů i nové zájemce. Filozofie soutěže - otevřeně kritizovat bulimii a anorexii, do které víceméně nutí modelingové agentury dívky, ukazovat dívkám směry zdravého životního zůsobu, jsou pro zájemce o spolupráci se značkou Miss Junior podstatným faktorem,“ tvrdí Hamrová. „Odlišujeme se také od soutěží krásy, které dívky ponižují promenádou v plavkách, ve finále ji nemáme. Přihlášení do Miss Junior není podmíněno výškou, váhou ani tělesnými rozměry. Hledáme charisma, ne ramínko na šaty,“ pokračuje.

„Nyní se dívky mohou on–line přihlašovat na webových stránkách www.missjunior.cz a v dubnu zahajujeme castingy. Každý region bude mít své semifinalistky, ze kterých finalistky vybereme na konci června. V září čeká dívky federální československé finále,“ doplnila Hamrová s tím, že finále bude moderovat Sagvan Tofi.

Filozofie soutěže

„Máme ambici zásadně změnit celkový pohled a přístup k životnímu stylu modelek. Miss Junior ČR je krásná, charismatická dívka, kterou zajímá život a dění kolem. Zdravý životní způsob patří k jejím prioritám, stejně jako sebevzdělávání. Svůj život žije aktivně, ví, co je takzvaně in a kde a v čem jsou její osobnostní trumfy. Zkrátka Miss Junior baví život a je to na ní na první pohled znát. Taková bude Miss Junior České republiky! Chceme budovat značku životního stylu mladých dívek, nejsme „jen“ soutěží krásy,“ říká rezolutně Kateřina Hamrová a dodává své motto: „Miss Junior už se nestanu, ale ukážu ti, jak ty můžeš,“ uzavřela Hamrová.

PRAVIDLA MISS JUNIOR ČR 2009

Soutěže se mohou zúčastnit dívky, které:

– v tomto kalendářním roce dosáhnou věku 15 – 21 let

– mají českou státní příslušnost

– mají k přihlášení případný souhlas zákonného zástupce (15 – 18 let)

– jsou svobodné

– nemají tetování

– nemají pearcing, především v obličeji a na hlavě

– přihlášení není podmíněno určitou výškou a váhou