S dětským muzikálem Nuclear kids bude Dominika jedenadvacet dní intenzivně nacvičovat v Petrohradě. „Největší část obsazení tvoří Rusové, které tým muzikálu vybíral na konkurzech. Ostatní protagonisté se nominovali na základě výher v evropských pěveckých soutěžích, například jako my se sborem Carmína na soutěži sborů v Litvě," popisuje Dominika svou cestu do muzikálu. V něm se kromě ruských kolegů potká také s vybranými účastníky z Francie, Běloruska či Vietnamu.

Představení bude koncem července a v srpnu brázdit Evropu a na začátku srpna se dostane i do Českých Budějovic. „Turné asi bude dost hektické, po každém vystoupení se ještě ten den přesuneme do dalšího města. V muzikálu účinkují i osmileté děti, takže budeme hrát především odpoledne," říká Dominika.

Prázdniny dosud trávila u prarodičů na statku a brigádou. „Účastí na muzikálu si sice letos asi nic nevydělám, ale už jen to, že se budu moct zadarmo podívat do celé Evropy, je dostatečná odměna."

Za startem své umělecké dráhy ale vidí i velký krok do neznáma. „Nikdy jsem nebyla sama pryč déle než týden, proto doufám, že to pro mě bude užitečná zkušenost. Jediné, čeho se trochu bojím, je to, jak bude celé turné zorganizované. Anglicky mluvím obstojně, tak doufám, že ruština nebude potřeba," hodnotí Dominika možná rizika.

AUTOR: BARBORA SMUDKOVÁ