Zasílání materiálů elektronickou cestou namísto nákladného tisku nabídli představitelé radnice nově zvoleným zástupcům občanů ve snaze šetřit peníze z rozpočtu.

Tajemník městského úřadu Luděk Chlanda vypočítal, že materiály pro jednoho zastupitele čítají na jedno jednání 206 popsaných stránek. Za čtyřleté funkční období je to pro 21 zastupitelů při deseti zasedáních ročně přes 173 tisíc vytištěných stran.

Tím, že budou používat tablety, tak město podle starosty Milana Šnorka ušetří kolem 100 tisíc korun ročně. „Všem zastupitelům jsme dali na výběr, zda chtějí dostávat dál tištěné materiály, nebo si vystačí s těmi elektronickými. Všichni souhlasili s elektronickou verzí," řekl Milan Šnorek.

Doplnil, že těm zastupitelům, kteří nemají vlastní tablet nebo notebook, radnice nakoupí služební tablety.  „I kdybychom nakoupili deset tabletů po šesti tisících korunách, investice se nám do roka vrátí," doplnil Milan Šnorek. Zmínil, že pouze s elektronickými materiály pracovali po celé minulé funkční období také vltavotýnští radní.

Vybírat si, zda chtějí materiály k jednání tisknout, nebo poslat elektronickou cestou, už mohou také zastupitelé 
v Českých Budějovicích nebo Trhových Svinech.

Podklady k jednomu zasedání zastupitelstva v Českých Budějovicích čítají průměrně 145 oboustranně potištěných listů. Při počtu 50 kopií (zastupitelů je 45, ale podklady nedostávají jen oni) je třeba tisknout 7250 listů na jedno zasedání.

Nově zvolení zastupitelé dostanou podklady v tištěné i elektronické verzi a pro jednu 
z nich se rozhodnou. V minulém volebním období dávala elektronické verzi přednost asi polovina zastupitelů.