Tam bude totiž relativně volno, vzhledem k tomu, že Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zvolil nakonec termín na podzim. Ředitel JF Otakar Svoboda je rád. „Krumlov je nádherné město, ikona kraje,“ má radost a vysvětluje: „Město se pro nás vzhledem k situaci otevřelo, aniž bychom chtěli konkurovat.“ Koncerty navštívíte v Pivovarské a Klášterní zahradě.

Festival by mohl oslovit i jiné publikum, než bývá v létě Český Krumlov zvyklý.

Ve středu 22. července vystoupí držitelka Ceny Anděl Beata Hlavenková a Kapela snů. V úterý 18. srpna přijede Anna Polívková a Escualo Quintet.

Na pódiu také stane Jihočeská filharmonie. V neděli 9. srpna uslyšíte koncertní verzi představení Malované na skle. „Zahrajeme naše osvědčené crossoverové fláky,“ láká Otakar Svoboda na středu 5. srpna, kdy vystoupí JFs Ondřejem Rumlem a Matej Benko Quintet, pátek 14. srpna, kdy s JF zazpívá Iva Bittová, a 19. středu srpna. To doprovodí Dana Bártu a Roberta Balzar Trio.

Poslední koncert festivalu se bude konat ale v táborském Divadle Oskara Nedbala. Ve tmě vystoupí Iva Bittová se synem Antonínem Fajtem, a to v sobotu 29. srpna.