Měli poznat stopy, vycpaná zvířata nebo rostliny a osvědčit museli třeba i znalost plemen loveckých psů. Přesto se na okresním kole soutěže Zlatá srnčí trofej sešlo rekordních 36 děvčat a chlapců.

„Mě přihlásil taťka,“ konstatoval jeden z nejmladších účastníků Pavel Trnka z Dolního Bukovska. Z jeho obce bylo soutěžících hodně díky kroužku při škole. „Ti, kteří chtěli jet na soutěž, tak jsme jeli,“ řekl člen kroužku Jirka Mach z Pelejovic, a dodal, že k přípravě patřilo i opakování.

Děti zajímavá aktivita docela baví. „Ve škole je to pro všechny, kteří chtějí chodit,“ zdůraznil další z mysliveckých adeptů na nádvoří Ohrady. S otázkami při soutěži se začínající myslivci celkem vyrovnali, i když neuspěli ve všem. „V testech jsem některé věci nevěděl,“ přiznal Vojtěch Vejvoda z Dolního Bukovska.

Lasici hranostaje v zimním šatě například poznala jen jedna sličná myslivkyně. „Maruška Koutných z Komařic za to získala bod navíc,“ vyzdvihla ojedinělý výkon porota při hodnocení.

Nejlepším účastníkem mezi staršími dětmi byl Jaromír Vrchota z Hrdějovic. „Chodím s tátou do lesa,“ zmínil o svém vztahu k myslivosti a doplnil, že v testech bylo těžší poznat rostliny.

Mezi mladšími dětmi byla nejlepší Michaela Trnková z Dolního Bukovska. „Na soutěži jsem poprvé. Na celostátní kolo se těším,“ řekla dívka ke své reprezentační povinnosti. Oba vítěze kategorií totiž čeká celostátní finále.