Mladí hasiči absolvovali celkem šest soutěží a vítězem se stalo družstvo s nejnižším součtem umístění ze všech disciplín. „V Žernovicích se konaly dvě části, a to branný závod a štafeta požárních dvojic. Na městském stadionu 
v Prachaticích pak závody pokračovaly štafetou na 400 metrů, požárním útokem, štafetou 4x60 metrů a na závěr přišla královská disciplína, kterou je požární útok," vypočetl disciplíny velitel závodu Václav Zaunmüller, který je též náměstkem OSH Prachatice pro výchovu mládeže.

SDH LišovSbor dobrovolných hasičů 
v Lišově vznikl již v roce 1875 a dodnes tu má silnou tradici 
i početnou členskou základnu. Jejich základním úkolem je ochrana majetku a lidí při požárech a neštěstích. Vyjíždějí ale také na soutěže a pořádají pro své členy různé akce.
www.sdhlisov.cz

Postup do národního finále si v Prachaticích vybojovali právě mladí hasiči z Lišova. Ti ze šesti disciplín vyhráli hned čtyři. O tři body porazili hasiče z Drhovic na Táborsku, 
kteří si odvezli ceny za druhé místo

Mladí hasiči z Lišova se kromě celorepublikové hry Plamen zúčastňují všech soutěží Českobudějovického dvojboje. A nebude to poprvé, co lišovští hasiči postoupili do celostátní soutěže. „Dorostenci i dorostenky se nám probojovali v roce 2012 na mistrovství České republiky hry Plamen, zároveň jsme měli dva zástupce v reprezentaci dorostu, jeden z nich dokonce reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v Lotyšsku. Družstva mužů a žen pak pravidelně bojují v seriálu soutěží Jihočeské hasičské ligy," vypočítávají lišovští dobrovolní hasiči na svých webových stránkách.

Ale do činnosti lišovských hasičů nepatří pouze soutěže. Právě v těchto dnech se totiž opět vypravili splouvat řeku Vltavu na raftech. V srpnu se pak vypraví také na oblíbený stanový tábor. Tentokrát je budou celým táborem provázet dobrodružství Asterixe a Obelixe.