Soutěž pro mladé novináře na téma Chvíle, na kterou nikdy nezapomenu, kterou na jaře vyhlásil jihočeský Syndikát novinářů, zná konečně své vítěze.
V úterý je při Dětském dni u sportovní haly v Českých Budějovicích vyhlásili Petr Vitoň a Jana Holoubková ze Syndikátu novinářů.

„Rozhodli jsme se ocenit mladé novináře, kteří se statečně rozhodli soutěže zúčastnit, a tím je podpoříme v jejich další novinářské činnosti,“ uvedla Jana Holoubková.

„Věřím, že se budete novinařinou zabývat, že se vám koníček stane i vaším povoláním a posláním a že se v životě neztratíte. Přeji vám k tomu hodně štěstí a dobré světlo,“ dodal fotograf a šéf jihočeského Syndikátu novinářů Petr Vitoň. Pak předal sedmi z osmi účastníků ocenění za vítězství v soutěži, která se konala pod záštitou krajské radní Jany Krejsové.

Mezi překvapenými vítězi byl třináctiletý školák Michal Bodrin z Heřmanče. „Při vyhlášení soutěže se mi zrovna narodila sestra, tak jsem hned věděl, o čem budu psát, a nikdo mi nemusel radit,“ přiznává se ve svém prvním rozhovoru sympatický školák Michal Bodrin. „Babička mi trochu pomohla s pravopisem. Jsem rád, že jsem se soutěže zúčastnil a že to dobře dopadlo,“ usmívá se u tašky dárků za nejlepší příspěvek v soutěži mladých novinářů.
Na všechny mladé vítěze čeká také exkurze do redakce Deníku, rozhlasového a televizního studia.

Seznam vítězů soutěže mladých novinářů:
- Michal Bodrin: „Zázraky jsou všude kolem nás“, 13 let, ZŠ Studená, bydliště Heřmaneč
- Matyáš Zeman: „Chvíle, na kterou nikdy nezapomenu“ , 8 let, Ševětín
-Michal Vaněk: „Výsledky z přijímacích zkoušek“, 11 let,Soběslav
- Jan Knížek: „Chvíle, na kterou nikdy nezapomenu“, 8. třída ZŠ Dukelská, Strakonice
- Filip Smrčka, 9. třída ZŠ Dukelská, Strakonice
- Ondřej Koc: „Chvíle, na kterou nikdy nezapomenu“, 14 let, ZŠ E. Beneše Písek, bydliště Protivín
- Tereza Zuntychová: „Mé nejkrásnější Vánoce “, 13 let, České Budějovice
- Lucie Havelková: fotopříběh „Cesta k babičce“, 11 let, Salesiánské středisko mládeže České Budějovice

Jeden z vítězných příspěvků -Michal Bodrin: Zázraky jsou všude kolem nás

Dnes 22. dubna 2010 se v ranních hodinách stal zázrak. Takový, jakých se den co den v celém světě děje mnoho. Ale v mém životě to byl ten největší zázrak na světě za mých 13 let.

Narodila se mi sestra s porodní váhou 2660 gramů a 47 centimetrů. Jmenuje se Barbora a já jí říkám „brambora“.
Když jsme s mým „novým“ tátou dorazili na místo určení do jindřichohradecké nemocnice, museli jsme projít očistou. Umyli jsme si ruce dezinfekcí, oblékli si zelený nemocniční hábit a vydali se na pokoj spatřit ten nejhezčí zázrak, co se mi stal. Moji sestřičku.

Ležela jako uzlíček v inkubátoru a naše máma se zrovna chystala na kojení. Když jsem jí uviděl unavenou a ztrhanou po porodu, přišlo mi jí líto, ale zároveň jsem cítil, jak moc ji mám rád. Dala mi moji sestru, po třinácti letech už nejsem sám a je to moc pěkný pocit. Tenhle okamžik jsem si vždycky přál, jen jsem už nevěřil, že se mi stane.

Po chvíli se Barborka vzbudila a s velkým křikem a pláčem, prý z hladu, mě přivítala a tak nějak mi připadalo, že se na mě usmála. Chytil jsem ji za prstík a ona reagovala. Pevně ho zmáčkla a já věděl, že k sobě patříme. Pohladil jsem ji po hlavičce a zašeptal tak, aby to nikdo jiný neslyšel: „Tohle je moje chvíle, na kterou nikdy nezapomenu, bramborko.“
Zázraky se dějí, jen je nesmíte čekat kdovíjaké. Jsou všude kolem nás.