Den díkůvzdání za úroduDožínkový věnec anebo chléb ozdobí v neděli některé kostely. Pro katolíky, ale nejen ty, je totiž právě nadcházející neděle dnem díkůvzdání za letošní úrodu. Soukromý zemědělec Jiří Netík 
z Týna nad Vltavou zmínil, že tradice tohoto svátku není 
v Česku tak zakořeněná jako 
v jiných zemích, nicméně třeba ve vltavotýnském kostele lidé díky za úrodu vzdávají. Ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Hricová podotkla, že větší tradici u nás mají zažité slavnosti jako dožínky po sklizni obilí, v případě brambor pak dokopná a u chmele dočesná.

„Zrovna jsem se díval na teploměr a byly minus dva stupně," říkal včera ráno Jan Pinc. „Největší kosa ale byla ve středu. Mráz mi zničil i rajčata, která jsem zatím nestihl sklidit. Vloni přišla zima později," doplnil zahrádkář.

Z bohaté úrody tykví, které pěstuje na rozlehlé zahradě před domem, však přece jen zbude dost dýní na to, aby si na nich pochutnala celá rodina. A také aby udělaly radost vnukovi Jana Pince, který do dýní vykrajuje tradiční halloweenské obličeje.

„Nejraději u nás máme dýňový kompot, do kterého manželka přidává ananas. A taky opečené dýňové plátky. Dýně se oloupe, odkrojí se dužina a zbytek nakrájíme na plátky, které osolíme a pečeme na pánvi," prozradil Jan Pinc osvědčený recept na dobrý oběd nebo večeři.
Doplnil, že oblibě se u něj doma těší i cukety. Je z nich dobrá polévka, ale také kompot.