I když se s následky celosvětové finanční krize stále potýkají zejména automobilky a také samotní prodejci vozů, již sedmnáctý ročník výstavy Mobil salon může být v klidu.

Vysoká návštěvnost?

Populární výstavu, která začne zítra úderem desáté hodiny, krize nijak výrazně letos neovlivnila. „Letos bude na Mobil salonu šedesát devět vystavovatelů a loni jsme jich měli pětasedmdesát. takže to není žádný dramatický propad. I letos čekáme vysokou návštěvnost,“ uvedla včera ředitelka společnosti Výstaviště České Budějovice Marcela Payerová s tím, že vloni si cestu za automobily, náklaďáky a dalším našlo sedmnáct tisícovek návštěvníků.

Zítřejší a víkendový program se bude velice podobat minulým ročníkům. Návštěvníci zde tak najdou nejrůznější automobilové novinky, ukázky nákladních vozidel, vozidel městské hromadné dopravy, představí se zde automobilové doplňky, historická vozidla a v neposlední řadě na výstavišti nebudou chybět tradiční víkendové rallyesprinty.

„Máme připraveny i novinky, například dvě sobotní autogramiády. V pavilonu B1 se bude podepisovat Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Dakar a v pavilonu E1 pak Tomáš Kotek, dvojnásobný mistr Evropy v rallyekrosu. V sobotu a v neděli ve 12.30 se do areálu výstaviště snesou také tři parašutisté,“ doplnila ředitelka některé zajímavé body programu.

Zřícená budova

Ani letošní ročník Mobil salonu by se nemohl obejít bez ukázek a prezentace složek Integrovaného záchranného systému (IZS). V pavilonu Z tak nebude chybět Policie České republiky, českobudějovická městská policie, Hasičský záchranný sbor a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

Letos se složky IZS více ve svých programech chtějí zaměřit na malé návštěvníky Mobil salonu.

„Také my se bude zaměřovat více na děti. Chceme například lidem ukázat, jak by se měl laik zachovat při nehodě anebo máme nachystanou ukázku zásahu při mimořádné události,“ podotýká ředitel krajské záchranky Marek Slabý s tím, že letos se pod názvem mimořádná událost skrývá záchrana lidí ve zřícené budově.

A právě zejména děti jsou každoročně vděčnými návštěvníky Mobil salonu. „Kluk se na výstaviště už hrozně těší. To víte, posadí se snad do všeho, kroutí volantem a tak. Máme co dělal, ho odtud dostat domů,“ zasmál se tatínek pětiletého Dominika Hrbatého.

Mobil salon 2009

otevřeno:
pátek a sobota 9.00 – 18.00 hod.
neděle 9.00 – 17.00 hod.

vstupné:
plné 70 Kč
zlevněné 35 Kč
školní 20 Kč
rodinné 130 Kč

co tam bude:
auto, moto, vodní a vzdušné sporty, mapy, literatura, jízdní kola, doplňky a mnoho dalšího