Svoji funkci má i střecha kontejneru, která bude variabilně využívána jako pódium, terasa, vyhlídka či jako další výstavní plocha pro exteriérové sochy a instalace.

Boční stěna kontejneru je dalším unikátem. „Vytvořili jsme první 3D tištěnou betonovou zelenou stěnu na světě. Jedná se o výjimečný produkt, který v sobě spojuje tři myšlenky: sochařství, 3D tisk betonu a zelené budovy. Tohle spojení nám otevírá nové možnosti. Díky 3D tisku můžeme vytvořit organické tvary na zakázku a lidé si mohou navrhnout vlastní zelený prvek přesně podle svých představ," komentuje novinku Jan Musil ze společnosti Liko-s, díky níž zelená stěna vznikla.

Unikátní výstavní prostor vznikl z dvanáctimetrového lodního kontejneru a bude mít nonstop otevřeno.Unikátní výstavní prostor vznikl z dvanáctimetrového lodního kontejneru a bude mít nonstop otevřeno.Zdroj: Deník/Markéta Trubková

První expozicí galerie bude Akvárium budějovického sochaře Michala Trpáka, zakladatele festivalu Umění ve městě a  tvůrce myšlenky mobilní galerie.

Zdroj: Markéta Trubková