Taková byla středeční Benefiční přehlídka pro Nadaci Terezy Maxové, která se uskutečnila ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.


V oblečení značek Gerry Weber, New Yorker, C&A, Profi Woman, Free Style či Sportalm Kitzbühel zářily vedle známých českých modelek i úspěšné tváře Miss České republiky jako Kateřina Průšová, Michaela Wostlová nebo Daniela Frantzová. Na mole se jako doma cítila ale také zpěvačka Tereza Kerndlová a zejména dámskou část publika potěšil pěvecky velmi přesvědčivý Kamil Střihavka.


„Nádherná přehlídka, všechno perfektně propracované, sladěné s hudbou i videoprojekcí,“ pochvalovala si show Lenka Košíčková z Českých Budějovic. „Nejvíc se nám líbila kolekce pro mladou generaci, přišly jsme se podívat, inspirovat a taky jsme chtěly podpořit Nadaci,“ dodává s kamarádkou Petrou Lexovou.


Letošní, v pořadí již třetí ročník benefiční módní show vynesl Nadaci Terezy Maxové rekordních 150 tisíc korun. Peníze poputují opuštěným dětem. „Chceme, aby byly prostředky co nejspravedlivěji přerozděleny, a proto je rozdělujeme otevřeným grantováním,“ řekla Deníku Terezie Sverdlinová z Nadace Terezy Maxové s tím, že peníze budou použity v třech hlavních oblastech, jimiž jsou prevence, náhradní rodina a kompenzace ústavní péče.
„Bereme v potaz, že tyhle prostředky vzešly z jižních Čech, proto když budou žadatelé odtud, rádi bychom je upřednostnili,“ vysvětlila Sverdlinová. Peníze z předchozích ročníků již například pomohly vybavit dětský domov v Žíchovci na Prachaticku.


Hřebem večera byla exkluzivní kolekce pražského salonu Le Chaton, který předvedl luxusní prádlo a sexy korzety. Bonbonek na závěr představila módní návrhářka Jana Berg, která svými extravagantními modely, mimo jiné i odvážnou večerní róbou, přinesla rozruch do sálu.